Ötödik erdélyi üzletfejlesztési irodáját nyitotta meg a Kárpát Régió Üzleti Hálózat Szatmárnémetiben, így a Kárpát-medencében már tizenhárom iroda támogatja a magyar vállalkozókat külpiaci kapcsolataik élénkítésében.
Az elmúlt másfél évben kiépült Hálózat működésének várakozásokon felüli sikere, az irodákhoz érkezett több mint 3000 vállalkozói megkeresés, valamint a több százmillió forint értékben létrejött üzletkötések eredményeként a Kormány a jövőben újabb irodákat nyithat.
Az ünnepélyes irodamegnyitón Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára a határon kívüli nemzetgazdasági bázis kiemelt jelentőségét hangsúlyozta. Már több mint 500 ezer külhoni magyar tette le az állampolgársági esküt, e bázis több ezer magyar tulajdonban lévő, határon túli vállalkozást jelenthet, amelyek fontos szerepet tölthetnek be Kárpát-medence gazdaságának erősítésében. A Hálózat a magyar vállalkozók tevékenységét kereskedelemfejlesztési programokkal, cégalapításhoz szükséges segítségnyújtással, külgazdasági, adózási és jogi tanácsadással, illetve a különböző pályázati, közbeszerzési, privatizációs és egyéb befektetési lehetőségek felkutatásával segíti.
A Hálózat sikerét a számok is bizonyítják: csak az Erdélyben működő négy iroda eddig több mint 2000 vállalkozói megkeresést regisztrált, 836 kapcsolatépítő tárgyalást és előadást tartott, közvetlenül 82 üzletkötés létrejöttét segítette elő, amelyek értéke meghaladja a 313 millió forintot. A Hálózat működésének első évében az eddig megnyitott 12 iroda munkájának eredményeként több mint háromezer üzleti partnerkeresési felkérést, számos cégalapítást és közel 150 üzletkötést könyvelhettek el. Jelentős eredménynek számít továbbá a Kárpát Régió Fiatal Vállalkozói Program elindítása, amelynek célja, hogy a határon túli magyar fiatalok a szülőföldjükön megmaradva életképes és prosperáló vállalkozásokat indítsanak és működtessenek.
Az ünnepélyes irodamegnyitón bemutatták a Vidékfejlesztési Minisztérium és a Kárpát Régió Üzleti Hálózat Zrt. együttműködésében kiépített határon túli falugazdász hálózatot. Ennek elsődleges feladata a szaktanácsadás elérhetőségének növelése annak érdekében, hogy a körzetben lakó gazdák hozzájuthassanak olyan segítséghez, ami a mezőgazdasági termeléshez nélkülözhetetlen.
(Nemzetgazdasági Minisztérium)