Még a legjobb kormányoknak is szükségük van tanácsokra - fogalmazott Balog Zoltán az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának alakuló ülésén, hozzátéve: a bizottság a nevelésügy, kultúra és tudomány területén olyan segítséget nyújtott eddig is, mely a kormányzat számára nélkülözhetetlen.

A kormány 2012. február 26-án fogadta el az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságról szóló kormányrendeletet, melynek segítségével lehetőség nyílt a Bizottság újjáalakítására és a korábbi munka folytatására – tájékoztatott az emberi erőforrások minisztere. Bejelentette, hogy az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának következő elnöke Réthelyi Miklós volt nemzeti erőforrás miniszter lesz.

Réthelyi Miklós, Bogyay Katalin, Hámori József, Balog Zoltán (fotó: Pelsőczy Csaba)

A Magyar UNESCO Bizottság elmúlt 11 évéből két dolgot érdemes igazán kiemelni: egyrészt azt, hogy a szervezet mindig segítette a fiatalokat, másrészt pedig azt, hogy állandó szakvéleményeket adtak a kulturális világörökségi helyekről – mutatott rá a szervezet tevékenységének néhány fontosabb elemére Hámori József, a bizottság elnöke.

Hámori József arról is beszámolt, hogy nagyon sokrétű a testület funkciója, de az egyik legfontosabb feladata az, hogy kapcsolatot tartson fenn a különféle magyar kormányzati és külföldi szervezetekkel.

Balog Zoltán, Hámori József, Réthelyi Miklós (fotó: Pelsőczy Csaba)

Bogyay Katalin, Magyarország állandó UNESCO képviselője kijelentette: mindig az volt a célja, hogy elősegítse Magyarország láthatóságát a nemzetközi porondon, valamint hogy megtalálja azokat a potenciális partnereket, akik munkájukkal támogatni tudják hazánk előrejutását.

Réthelyi Miklós elmondta, hogy a szervezet következő elnökeként nagy reményeket fűz a szakbizottságok működéséhez, hiszen azokban folyik a tényleges munka. Az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának nagyon fontos feladata az is, hogy ne csak országon belül, hanem az országhatárokon túl is keresse és építse a kapcsolatokat – szögezte le Réthelyi Miklós.

(kormany.hu)