Dr.Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter 2012. április 27-én a pécsi Janus Pannonius Gimnáziumba látogatott, ahol 80 diáknak, elsősorban 16-17 éves korosztálynak rendhagyó osztályfőnöki órát tartott. Közlemény.

Az óra első részében röviden felvázolta a Nemzeti Erőforrás Minisztérium felépítését, tevékenységi köreit, működését, majd az „Aktív időskor és a nemzedékek közötti együttműködés európai éve” kapcsán beszélt arról, hogy a fiatalok és az idősek hogyan tudnak hatékonyan együttműködni, közösen gondolkodni a világról, a korosztályukat érintő fontos kérdésekről.



Kiemelte: Igen, vannak dolgok, amiket a fiatalok tanulhatnak, tudhatnak meg az idősebb generációtól és fordítva; amiket az idősebb korosztály vehet át, tanulhat meg a fiataloktól. Fontos, hogy minél több területen együttműködjenek, és mindkét fél nyisson a másik felé.

A miniszter konkrét példákat is hozott fel a magyar történelemből. Hiszen az idősebb korosztályból sokan szemtanúi és konkrét elszenvedői voltak történelmi eseményeknek, például átéltek háborút, a Rákosi-rendszert, az 1956-os forradalmat és annak következményeit, a kommunista diktatúrát is. A fiatalok személyes, közvetlen hangú családi beszélgetések kapcsán bátran kérdezzék szüleiket, nagyszüleiket is az átélt eseményekről.



Az óra végén a diákok kérdéseket tehettek fel a nemzeti erőforrás miniszternek. Itt a gimnazisták elsősorban a felsőoktatási keretszámokról, és más aktuális, a továbbtanulásukat is érintő témákban fogalmaztak meg kérdéseket.

(Nemzeti Erőforrás Minisztérium)