Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára adta át Szabadszálláson az új piacközpontot. A beruházás mintegy 58 millió forintból valósult meg, melynek köszönhetően a környékbeli tanyasi gazdák helyszínt kapnak terményeik árusítására.

Több száz gazda tudja értékesíteni szombattól terményét Szabadszállás megújult piacterén. A termelők korábban csak ideiglenesen kijelölt területen árusíthattak, a városnak ugyanis nem volt engedélyezett piacterülete.  A megújult piac létrehozása a 2011–es Tanyafejlesztési Programnak köszönhetően valósulhatott meg, melynek keretében Szabadszállás Város Önkormányzata közel 50 millió forintos támogatást kapott, melyet kiegészítve nagyjából 58 millió forintos fejlesztést hajtottak végre.

Fotó: Somogyi György

Budai Gyula a piacátadáson elmondta, hogy a Tanyafejlesztési Program 2011-ben 1 milliárd forintos keret összeggel indult, idén már 1, 5 milliárd forint áll rendelkezésre, 2013-ban pedig 2 milliárd forintot kaphatnak előzetes szándékok szerint a tanyákon élők.

Az államtitkár kiemelte, hogy a 2011-es Tanyafejlesztési Programnak a Szabadszállási Piac az első települési önkormányzat által megvalósult és átadott fejlesztése.

Budai Gyula hangsúlyozta, hogy a kormány és a szaktárca mindent elkövet azért, hogy a mezőgazdaság elfoglalja méltó helyét Magyarországon.

Budai Gyula (Fotó: Somogyi György)

A megújult piactér a környék tanyasi termékeinek piacra jutását segíti. Lokális és – Szabadszállás Pest megyéhez való közeli fekvése miatt – több megyére kiterjedő szerepet is betölt.

A  beruházás során fedett árusítóhelyeket, faszerkezetű standokat, raktárépületet, parkolókat, akadálymentes parkolókat, továbbá kerékpártárolókat alakítottak ki.

Fotó: Somogyi György

A kormányzati prioritást élvező, teljes egészében hazai, nemzeti forrásokból finanszírozott Tanyafejlesztési Program a Kormányhatározattal elfogadott Nemzeti Vidékstratégia egyik kiemelt komplex vidékstratégiai nemzeti programja, amelyet 2011-ben hirdettek meg először. A pályázatokat a vidékfejlesztési tárca – benyújtás kezdő időpontjától számítva az értékelési folyamaton át a döntéshozatalig – a korábbi pályázati rendszerektől eltérően, példaértékű és kiemelkedő gyorsasággal, három hónap alatt, teljesen új, egyszerűsített eljárással bonyolította le.

(Vidékfejlesztési Minisztérium)