Rendhagyó videókonferencia-előadáson keresztül juthattak új információkhoz Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára kezdeményezésére megalakult munkacsoport tagjai. Csíkszeredán láthatták és hallhatták székelyföldi gazdák a gödöllői Szent István Egyetem állattenyésztési szakoktatójának előadását, mely számos hasznos szakmai ismeretet közvetített számukra. Közlemény.

A hallgatóság tagjai azok a Hargita és Kovászna megyei tejtermelő és húsmarha tenyésztő gazdák voltak, akik tagjai annak a munkacsoportnak, melynek megalakulását Budai Gyula szeptemberben kezdeményezte a csíkszeredai agrárinnovációs fórumon.  A szakmai munkacsoportok megalakulásának az a célja, hogy minél hatékonyabbá és eredményesebbé váljon az agrártárca és a határon túli magyar gazdák együttműködése.

fotó: VM Sajtóiroda

Ennek a kezdeményezésnek a keretében érkezett novemberben a romániai Hargita és Kovászna megyéből 20 székelyföldi gazda Magyarországra a Vidékfejlesztési Minisztérium támogatásával. A kétnapos látogatás során tehenészetet, tejelő telepet, juhtelepet tekintettek meg, valamint megismerkedtek Gödöllőn, a Szent István Egyetem Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Állattenyésztési Telepével is.  Így az érdekeltek számos szakmai tapasztalatot szerezhettek, információt kaphattak, és személyes kapcsolatokat alakíthattak ki magyarországi látogatásuk során.

Az agrártárca idén januárban tette közzé a Darányi Ignác Tervet, amelynek része a "Vidékfejlesztési Együttműködések a Kárpát-medencei határon túli magyarsággal" program. A program keretében a szaktárca a Kárpát-medence vidéki térségeinek felemelkedését, főként a magyar közösségeket érintő területeken szeretné elősegíteni.

(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)