GMO Roadshow-t szervez novemberben és decemberben a Vidékfejlesztési Minisztérium. A szaktárca szakértői, a háttérintézmények, a tudomány és a civil társadalom képviselői az ország nyolc nagy városában tartanak előadásokat és adnak tájékoztatást a genetikailag módosított szervezetek egészségügyi, környezetvédelmi, gazdasági és társadalmi hatásairól. Közlemény.

A rendezvénysorozatot Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára nyitja meg november 15-én, Gödöllőn, a Kisállattenyésztési Kutatóintézet és Génmegőrzési Koordinációs Központban. A továbbiakban Mosonmagyaróváron a Nyugat-magyarországi Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, Keszthelyen a Pannon Egyetem, a Debreceni Egyetem, Egerben az Eszterházy Károly Főiskola, a Kecskeméti Főiskola, valamint Szarvason a Körös-Maros Nemzeti Park ad helyszínt egy-egy rendezvénynek.

Magyarország kiemelten fontos stratégiai célként kezeli a géntechnológiával módosított növényekkel kapcsolatos tevékenységek szabályozását és a magyar mezőgazdaság GMO-mentes státuszának megőrzését. Ezt a szándékot deklarálja  a 2012. január elsejétől hatályos új Alaptörvény is.

A genetikailag módosított szervezetek (GMO-k) olyan szervezetek, amelyekben a genetikai örökítőanyagot (DNS) a géntechnológia molekuláris módszereivel a természetben elő nem forduló módon változtatták meg.

(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)