Fontos, hogy lássuk szerepünket a Föld természeti kincseinek megőrzésében és természeti környezetünk védelmében - mondta Tóth Katalin, a Vidékfejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára a Magyar-Francia Környezetvédelmi Hónap 10. évadjának megnyitóján november 7-én, szerdán este.
Színvonalas programjainak köszönhetően rangos eseménnyé vált a Magyar - Francia Környezetvédelmi Hónap az elmúlt években- jelentette ki Tóth Katalin. Hangsúlyozta, hogy a két ország közös rendezvénysorozata az évek során hozzájárult az együttes gondolkodáshoz, a problémák feltárásához és a megoldások kereséséhez. Leszögezte, hogy Magyarország a Pannon biogeográfiai régión keresztül egy különleges életföldrajzi egységgel gazdagítja az Európai Unió közösségének sokszínűségét, mivel számos faj- és élőhelytípus kizárólag itt alakulhatott ki, maradhatott fenn. Felhívta a figyelmet arra, hogy különösen nagy felelősségvállalást jelent a csak hazánk területén előforduló élőhelytípusok, a változatos fajok védelme. Tóth Katalin elmondta, hogy Magyarország jelentős Natura 2000 ökológiai célterülettel rendelkezik, amely biztosítja a természetes élőhelytípusok, valamint a vadon élő állat- és növényfajok biológia sokféleségének megőrzését. Azt is hozzátette, hogy a Natura 2000 hálózat esetében nem rezervátum szemléletű megközelítésben kell gondolkodni, hiszen ezek a területek építenek a fenntartható erdő- és mezőgazdálkodásra, s ezáltal hozzá tudnak járulni a vidék fejlődéséhez: a foglalkoztatás növekedéséhez és a vidék turisztikai vonzerejének emelkedéséhez. A Vidékfejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára beszédét azzal zárta, hogy a Föld természeti kincseinek megóvása, a környezettudatos szemlélet alakítása minden ember közös felelőssége.
A Magyar-Francia Környezetvédelmi Hónap ahhoz a Magyarország és Franciaország közötti kétoldalú tárcaközi egyezményhez kötődik, melynek keretében a két ország évek óta együttműködik a környezet- és természetvédelem területén.
(Vidékfejlesztési Minisztérium)