Tiszafüred hamarosan ismét jelentős nehézipari központja lesz a magyar vidéknek - jelentette ki a vidékfejlesztési miniszter a hajógyári nagycsarnok pénteki átadásán, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei város ipari parkjában.
Fazekas Sándor kiemelte: ahhoz, hogy a magyar vidék települései képesek legyenek megújulni, új munkahelyekre és hasonló beruházásokra van szükség. Emlékeztetett: a kabinet tavaly döntött a szabad vállalkozási zónák létrehozásáról, melynek nyomán a város és a térség is megkapta ezt a minősítést. Mindez konkrét segítség az érintett települések számára, mint ahogy az a közel 200 millió forintos pályázati támogatás is, melyet a kormány az Észak-Alföldi Operatív Program (ÉAOP) keretében a hajógyári nagycsarnok mintegy 330 millió forint összköltségű felújításához nyújtott.
Kép letöltéseA miniszter fontosnak nevezte az ipari parkban elindult fejlesztések folytatását, melyek új munkahelyeket teremtő vállalkozásokat vonzanak ide. Jelezte: a munkálatok egy évvel ezelőtti kezdete óta Tiszafüred ipari parkjába 5 letelepülni szándékozó cég jelentkezett.
Szólt arról is, hogy a város polgármestere a beruházás ellenzői közé tartozik, igyekezett akadályokat gördíteni a kivitelezés elé, ugyanakkor hozzátette: biztos abban, hogy "az élet és a gazdasági fejlődés ennek ellenére utat tör magának és ezeket az akadályokat is sikerül elhárítani".
A miniszter reményei szerint néhány év múlva 1500-2000 helyi és környékbeli embernek biztosít megélhetést az ipari park Tiszafüreden, lehetővé téve, hogy e vidék kikerüljön a leghátrányosabb kistérségek kategóriájából.
Kép letöltéseKiemelte, hogy ma Magyarország Európa harmadik legiparosodottabb országa. Ez annak köszönhető, hogy "míg sok állam leépítette termelői szektorát és szolgáltatói ágazatát bővítette, addig mi egy másik irányt választva az újraiparosítás útját járjuk, erre használva a rendelkezésre álló forrásainkat" - mondta Fazekas Sándor.
Nagy József, a projektgazda City-Gas Kereskedőház Zrt. vezérigazgatója az ipari park zászlóshajójának nevezte a felújított, 24 méteres belmagasságával minden nehézipari munka elvégzésére alkalmas csarnokot. Bejelentette, hogy eddigi elképzeléseiken túllépve céljuk immár egy 80 hektáros ipari övezet kialakítása.
Mint mondta, az itt induló fejlesztés-sorozat Tiszafüred érintett részének átalakulásával és a városhoz kapcsolódó Tiszaörvény jelentős megújulásával jár majd.
Kép letöltéseEmlékeztetett: a paksi atomerőmű vasszerkezeteit annak idején ebben a csarnokban készítették és nem titkolt céljuk az, hogy a második ütem gyártása is ide kerüljön. A cégvezető korábban az MTI-nek úgy nyilatkozott: a City Ipari Park teljes kiépítése és betelepítése mintegy 2 milliárd forintba kerül majd, és 4-5 évet vesz igénybe. A vállalkozói zónába nehézipari cégek mellett elektronikai összeszerelő és mezőgazdasági, illetve élelmiszeripari feldolgozó üzemeket szeretnének csábítani, több lehetséges befektetővel már megkezdték a tárgyalásokat.
(MTI)