Gőgös Zoltán még mindig azt hiszi, hogy az MSZP van kormányon, hiszen éjjel-nappal hazudik és próbálja félrevezetni a gazdákat.

Gyanús földügylet csak a szocialista kormányzás alatt volt, mikor pályáztatás nélkül osztogatták a híveiknek a földet. Gőgös Zoltán idejében 600 ezer hektáron csupán 600 szerződés volt, a nemzeti ügyek kormánya 250.000 hektáron viszont február elején 6000 szerződéssel hirdeti meg a Földet a gazdáknak program végeredményét. Gőgös Zoltánnak ideje lenne megtanulnia számolni!

A Földet a gazdáknak programot kizárólag politikai támadás éri, hiszen a nyári szabadság idején senki nem támadta azt, pedig nem állt le a pályáztatás akkor sem. A Program keretében egy-egy gazda átlagosan 25 hektár szántó-, és mintegy 60 hektáros legelőterülethez jutott hozzá. A kormány – amely eddig és ezután is az agrárközéposztály megerősítésén dolgozik – célja, hogy minél több fiatal gazda és családi vállalkozás kapjon földet.

2010 óta több kedvezményes, támogatott hitelprogramot indítottunk a mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozások finanszírozásának, egyben fejlődési, bővítési lehetőségeinek javítására. Csak az Agrár Széchenyi Kártya 2011. szeptemberi indulásától kezdődően 2013 év végéig összesen 1087 darab folyószámla hitelszerződést írtak alá, immár 4%/év kamattámogatással. Ugyanígy kamattámogatást nyújtunk az MFB Agrár Forgóeszköz Hitelprogramhoz és a szintén újonnan elindított MFB Élelmiszeripari Forgóeszköz Hitelprogramhoz.

A Magyar Nemzeti Bank Növekedési Hitelprogramja első ütemének keretében a lekötött források 18%-át agrárvállalkozások, közel 10%-át az élelmiszeripar kötötte le, tehát olyan új, olcsó hitelek kerültek a szektorba, melyekről a szocialisták idején nem is álmodhattak a gazdálkodók.

Szintén Gőgös Zoltán idején csökkent le annyira a sertéslétszám, hogy még ma is importra szorulunk. Ezen kíván a sikeres sertésstratégiával változtatni a kormány. A stratégiával 2020-ig 6 milliós sertés állomány elérése és fenntartása a cél. A létszám megduplázásán túl húszezer új munkahely létrejöttét, exportpiacok keresését és egészséges hazai élelmiszerek termelését segítjük. Minderre 1,6 milliárd forint áll rendelkezésre.

A helyi termékek terjesztésére pedig a sorra nyíló piacok a bizonyíték. A tanyasi termékek bejutnak a fővárosba is ellentétben az MSZP kormányzása idején, amikor minden eszközzel gátolták, hogy a gazda a piacra vigye a megtermelt élelmiszert.

(Vidékfejlesztési Minisztérium)