Az ökológiai szemlélet szorgalmazásának jegyében tartottak kétnapos konferenciát a Magyar Tudományos Akadémián. Az 58. Növényvédelmi Tudományos Napokon a legújabb kutatásokról hangzottak el előadások, amelyek a környezetbarát védekezési módszereket szorgalmazzák a növényeket károsítók ellen is. A tradíció szerint Bognár Lajos helyettes államtitkár a beszédes elnevezésű Életfa Emlékplakett fokozatait adta át elismert szakembereknek.
A nyitó előadás kiválasztása nagy érdeklődésre tart számot, egyben elismerést is jelent. Az idén Kiss Levente, az MTA doktora a gyakorlati növényvédelem számára is hasznos és alkalmazható információkat nyújtó előadására esett a választás. Kőműves Tamás akadémikus köszöntőjében a generációk közti kutatói, szakmai kapcsolatok jelentőségét emelte ki az 58 esztendős hagyománnyal összefüggésben.
Az Életfa emlékplakettet a mező- és erdőgazdaság, faalapanyag-feldolgozóipar, vadgazdálkodás, élelmiszeripar, földmérés és földügy, mezőgazdasági vízgazdálkodás, valamint a vidékfejlesztés területén végzett lelkiismeretes és becsületes munka, életút elismeréséül alapította az agrártárca, az adományozó a javaslat alapján ítéli meg a díjat.
Az idén a plakett arany fokozata kitüntetést adományozta a Vidékfejlesztési Minisztérium a kilencven éves dr. Nagy Barnabásnak, az MTA Növényvédelmi Kutatóintézete nyugalmazott tudományos osztályvezetőjének, a hatékony, főként az ökológiai növényvédelmet megalapozó kutatásai elismeréseként.
Az ezüst fokozatú kitüntetést kapta a nyolcvan esztendős dr. Jenser Gábor, az MTA Növényvédelmi Kutatóintézete nyugalmazott tudományos tanácsadója, a gyümölcsösök környezetkímélő növényvédelme érdekében végzett munkája elismeréseként.
A bronz fokozatú kitüntetést a hetven éves dr. Mikulás József, a Kecskeméti Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet nyugalmazott osztályvezetője vette át a szántóföldi és kertészeti gyomirtás érdekében végzett kutatói munkája elismeréseként.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)