Az ATV vasárnap este bemutatott Zala megyei lóexportőr története már ismert volt a szakminisztérium előtt. Az ott elhangzottakkal kapcsolatban a tárca még a múlt évben feljelentést tett, a rendőrség vizsgálja az ügyet, ezért a nyomozás lezárásáig a minisztérium nem nyilatkozik – fogalmazott Kardeván Endre élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkár. Közlemény.

Azokon a vágóhidakon, ahol folyamatos az ellenőrzés, nem fordulhat elő csalás: feketén, bizonytalan eredetű állat vágása. Komoly vágóhíd nem kockáztatja meg, hogy ellenőrizetlen húst dolgozzon fel.

Kardeván Endre a műsorban kijelentette: Magyarországon az élelmiszerbiztonság sokkal jobb, mint a legtöbb uniós országban. Hazánkban 1888 óta létezik élelmiszer-ellenőrzés, ennek a tevékenységnek hagyománya, elismert és jól működő rendszere és ellenőrző hatósága van.

Az Európában kirobbant lóhúsbotrány esetében fogyasztóvédelmi problémáról, és nem élelmiszerbiztonsági problémáról van szó – hangsúlyozta az államtitkár. Kardeván Endre a szigorodó élelmiszerbiztonsággal kapcsolatban megjegyezte: az Országgyűlés tavaly szavazta meg az élelmiszerlánc-biztonsági törvény módosítását, amely az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevezetésével biztosítja az ellenőrzés teljes rendszerének finanszírozását. Az élelmiszer-ellenőrzésre ettől az évtől 2,2 milliárd forinttal több jut, mint eddig. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal nemrég létrehozott akciócsoportja a gyors, hatékony ellenőrzést minden esetben biztosítja.

Aki megbízható magyar élelmiszert vásárol, annak nem kell attól tartania, hogy romlott termék kerül az asztalára.

(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)