A mezőgazdaság, az erdőgazdálkodás és a vadgazdálkodás a nemzetgazdaság olyan alappillérei közé tartoznak, amelyek nemcsak a vidéki Magyarország jólétét, hanem az egész nemzet vagyonának gyarapítását szolgálják – fogalmazott Bognár Lajos helyettes államtitkár a XVI. Erdők Hete nyitórendezvényén. Az eseménynek az Országos Erdészeti Egyesület és a Magán Erdőtulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Napkoron, a Kerekerdő Turisztikai Központban adott otthont. Közlemény.
Fedezd fel az erdőt az erdésszel! – a jelmondata az idei, október 1-7 között zajló Erdők Hete eseménysorozatnak, amely ezúttal három kiemelt témát állít a figyelem középpontjába: az erdőgazdálkodás munkahelyteremtő szerepét, a magyar erdők részesedését az európai természeti örökségből, és a fának, mint megújuló energiaforrásnak a fontosságát.
Az erdőgazdálkodás hazánkban mintegy 35.000 embert foglalkoztat, ami közmunkával és erdőtelepítési programokkal tovább bővíthető – mondta a vidékfejlesztési tárca helyettes államtitkára. A Nemzeti Erdőprogram alapján az ország erdősültségét 20 százalékról, 27 százalékra kell növelni. A Natura 2000 hálózat mintegy 1,95 millió hektárt foglal magába, amely az ország teljes területének 21százaléka. A magyarországi Natura 2000 erdők Európa természeti örökségének a részét is képezik, így a magyar erdőgazdálkodók a közös európai természeti örökség védelméért, fenntartásáért is dolgoznak. Hazánk erdei rendkívül változatos, gazdag, sokszínű élővilággal rendelkeznek, a bennük rejlő természeti értékek megóvása minden uniós polgár érdekét szolgálja – hangsúlyozta Bognár Lajos.
Az Erdők Hete rendezvénysorozatot tizenhat éve indította útjára az Országos Erdészeti Egyesület. Az erdei iskolák által összeállított programokból kinövő országos esemény a hazai erdők széles körű bemutatását szolgálja, időpontját a vidékfejlesztési miniszter állapítja meg. A programok célja, hogy a gyerekek, a családok, az egész hazai társadalom közelebb kerüljön a hazánk termőterületének egynegyedét borító erdőkhöz, amelyek a magyarországi védett növény- és állatfajok csaknem kétharmadának adnak otthont.
A programhelyszínek és programok a www.oee.hu és a www.erdokhete.hu oldalakon megtekinthetők.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)