A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Infokommunikációért Felelős Államtitkársága a Biztonságos Internet sátorban második éve fogadta az érdeklődőket a biztonságosabb internet-használat témakörében megrendezett programokkal, számítógépes játékokkal, Sulinet infotoronnyal, eTanácsadókkal és ajándékokkal.

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) a Fővárosi Önkormányzattal közösen 1990. óta minden évben megrendezi kétnapos, ingyenes gyermeknapi rendezvényét a budapesti Városligetben. A programra idén május 26-27-én került sor. A Gyermekmentő Szolgálat közhasznú karitatív szervezetként fontosnak tarja, hogy a hátrányos helyzetű, rossz anyagi körülmények között élő gyerekek és családjaik belépődíj fizetése nélkül színvonalas, kulturált programokon vegyenek részt. Sokuknak erre egész évben csak itt nyílik alkalom. A már hagyományos és népszerű programra a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat becslése szerint a tavalyihoz hasonlóan idén is közel 400 000 gyermek és felnőtt látogatott ki a Városligetbe, a Biztonságos Internet sátort pedig 7000 érdeklődő kereste fel.

fotó: Gordon Eszter

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Infokommunikációért Felelős Államtitkársága és az eMagyarország Centrum az infokommunikációs technológia népszerűsítését elsősorban a készségfejlesztő és szórakoztató internetes játékok bemutatásán, az online szerepjátékok és avatárok készítésének ismertetésén keresztül kívánta elérni. Kiegészítő programként kipróbálható volt az EDUCATIO nKft. által bemutatott Sulinet infotorony. Ezen kívül a szécsényi kistérségben dolgozó eMultiCoop szociális szövetkezet eTanácsadói segítettek gyerekeknek és felnőtteknek a biztonságos internethasználat kérdéseiben.

fotó: Gordon Eszter

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat az Európai Unió Safer Internet Plus (SIP) programjában tudatosságnövelő központként a gyermekek, szülők és tanárok felvilágosítását, a program népszerűsítését tűzte ki célul. Leginkább azt szeretnék elérni, hogy az országban minél több internethasználó böngészhessen biztonságos körülmények között, és probléma esetén az érintettek tudják, kihez fordulhatnak. Céljuk, hogy felhívják a figyelmet az interneten leselkedő veszélyekre, ugyanakkor megteremtsék a segítségnyújtás lehetőségét. Ebben segíti a Szolgálatot a Puskás Tivadar Közalapítvány által működtetett internet hotline is, amely a www.biztonsagosinternet.hu címen érhető el.

(Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály)