Molnár Ágnes, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejlesztéspolitikai koordinációért felelős államtitkár üdvözölte az Országos Onkológiai Intézet komplex fejlesztési beruházásának első ütemében megvalósított új Belgyógyászati Tömbjének átadását, amelyet az intézet a "Közép-Magyarországi Centrum fejlesztése" című pályázaton elnyert forrásokból valósított meg.

A teljes projekt magában foglalja nemcsak az új Belgyógyászati Tömb kialakítását, de egy új Sebészeti Tömb kialakítását, 6 műtővel és 78 ágyas fekvő részleggel és a képalkotó diagnosztikai eszközpark modernizálását új és MRI és angiográfiás készülékek beszerzését is. A beruházás összköltsége 6 milliárd forint, amelyből 5,4 milliárd forint uniós forrás. A teljes beruházás várható befejezése 2012. március 1, amelynek első fázisaként az új Belgyógyászati Tömb készült el 2011. július 15.-én. Az új Belgyógyászati Tömbben az infúziókeverésre alkalmas gyógyszertári egységet, 12 darab Kúra ambulancia egységet helyeztek el és kialakították a Bőrgyógyászati Osztályt is.

Molnár Ágnes államtitkár a megvalósuló projekt kapcsán jelezte: a daganatos betegség megelőzése és a betegek ellátása napjaink egyik központi egészségügyi kérdése és a most átadott új Belgyógyászati Tömbbel összességében növekszik majd a daganatos betegek gyógyulási esélye, mivel rövidebb várakozási idő mellett juthatnak gyógyszeres kezeléshez. A kormány különös hangsúlyt fektet az egészségügy támogatására. Csak az elmúlt hónapokban a pályázatokon közel 3,8 milliárd forint támogatásban részesült 20 egészségügyi intézmény koraszülött ellátáshoz szükséges eszközparkjának fejlesztésére - tette hozzá az államtitkár. További 4 milliárd forinttámogatást nyertek egészségügyi intézmények a sürgősségi ellátás fejlesztésére, 9,3 milliárd forintot egészségügyi informatika fejlesztésére, 13 milliárd forintot járó beteg szakellátó intézmények építésére, fejlesztésére és további 2 milliárd forintot pedig rehabilitációs és hosszú idejű ápolási ellátás fejlesztésére.

Az Új Széchenyi Tervben a kormány továbbra is kiemelten kezeli az egészségipar fejlesztését, amelyet a hazai gazdaság egyik kitörési pontjaként határozott meg és folyamatosan jelennek meg új pályázati lehetőségek egészségügyi intézmények számára. - hangsúlyozta Molnár Ágnes. 2011. szeptember 30-ig összesen további 1,1 milliárd forint keretösszeg erejéig pályázhatnak a Közép-Magyarországi Régióban a koraszülött és intenzív ellátásra szoruló újszülött csecsemők életesélyeinek növelése érdekében a III. szintű Perinatális Intenzív Centrumok orvosi eszközpark megújításra és a kapcsolódó informatikai rendszer fejlesztésére. - tette hozzá.

(Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály)