Mintegy negyedmilliárd forintos beruházással, 9 hónappal az alapkőletétel után épült fel a Mould-Tech Mérnöki Iroda Kft. új korszerű üzemcsarnoka a zalaegerszegi északi ipari parkban. A magyar tulajdonú vállalat "Telephely létesítése a Mould-Tech Kft-nél finommechanikai üzem építésével" címmel 96 millió 195 ezer forint támogatást nyert el az Új Széchenyi Terv Nyugat-dunántúli Operatív Programján.

Fotó: Seres Péter2012. március 29-én hivatalos ünnep keretében került elhelyezésre egy szerszámgépgyártási és mechanotrinaki cég - a Mould-Tech Kft cégének üzemcsarnokának és irodaépületének alapkő- elhelyezése a zalaegerszegi ipari parkban. Az alapkőletételen akkor részt vett a cég ügyvezető igazgatója, Gyutai Csaba Zalaegerszeg polgármestere, és Csizmadia Norbert a Nemzetgazdasági Minisztérium Tervezéskoordinációs Államtitkára.

A nyugat-dunántúli térség motorja a járműipar, Győr és Kecskemét mellett kezd kiépülni a harmadik járműipari központ Szombathely, Szentgotthárd és Zalaegerszeg részvételével. A sikeres, tudásra, innovációra építő vállalkozások nemcsak a térség, hanem az egész magyar gazdaság növekedéséhez hozzá tudnak járulni – mondta el beszédében Csizmadia Norbert. A kis és közepes vállalkozások fejlődésének, s a város által megteremtett üzleti környezettel, a telephelyi politikájával, a befektetési táptalaj megteremtésével minden feltételt biztosít újabb termelő beruházások létrejöttéhez.

Az alapkőletételt követően 9 hónap múlva az új csarnok elkészült, és az új üzem a maga 1500 négyzetméteres alapterületével csaknem duplája a korábbi területnek, melybe fejlettebb technológiai berendezések kerültek beépítésre. A jövőben a beruházás eredményeként megduplázódik a foglalkoztattak létszáma, a szakképzet munkaerő alkalmazásával a cég aktívan részt vesz a térség duális szakképzésben és a mérnökképzésben a gyakorlati képzőhelyek biztosításban.

A mintegy negyed milliárd forintos beruházás az Új Széchenyi Terv mintegy 100 millió forintos társfinanszírozásával valósult meg. Az új üzemcsarnok megépítésének fő célkitűzése volt, hogy lehetőség szerint minél több, minőségi alkatrész készüljön Magyarországon, a városban, a beruházás keretében megvalósuló üzemcsarnokban, kapcsolódva és foglalkoztatást biztosítva és segítséget jelentve a hazai autóipari beszállítói cégek bővüléséhez.

Csizmadia Norbert előadásában megemlítette, hogy Zalaegerszeg, Szombathely és Szentgotthárd város polgármestereivel és gazdasági szereplőkkel közösen kidolgozott járműipari stratégiát a Kormány 2012. december 19-i ülésén elfogadta, és kiemelt térséggé nyilvánította a Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központjaként. A növekedési motorok beindításával (mint az autóipar) újra középpontba kell állítani a termelő beruházásokat, és a mérnöki tudásra épülő – gazdaságba befektetett értékeket.

Előadásában kiemelte, hogy a jelenlegi beruházás példája annak is, hogy a beszállítói hálózatokra építve van lehetőség arra, hogy a helyi kis és középvállalkozások erős növekedést produkálva sikereket érjenek el mind a hazai, mind a nemzetközi piacon. A helyi, innovációra, tudásra építő vállalkozások eredménye nem csak az itteni cég, hanem az egész város és a az egész térség növekedési potenciálját erősítik, és emellett jelentősen hozzájárul a magyar gazdaság növekedési kilátásának javulásához is.
Az új üzemcsarnok a maga 1500 négyzetméteres alapterületével csaknem duplája a korábbi területnek, melybe fejlettebb technológiai berendezések kerültek beépítésre. A jövőben a beruházás eredményeként megduplázódik a foglalkoztattak létszáma, a szakképzet munkaerő alkalmazásával a cég aktívan részt vesz a térség duális szakképzésben és a mérnökképzésben a gyakorlati képzőhelyek biztosításban.

A Mould-Tech Kft magyar tulajdonú KKV-ként szerzett nemzetközi elismerést a magas hozzáadott értékű termékek előállításával egy olyan iparágban, amely Magyarország növekedése szempontjából meghatározó lehet a következő időszakban és biztosítva a térség hosszú távú dinamikus jövőbeli fejlesztéséhez.

(Nemzetgazdasági Minisztérium, Tervezéskoordinációért felelős Államtitkárság)