Esélyteremtés, együtt! címmel tartott nyílt napot az Ökomenikus Segélyszervezet munkaerő-piaci programjának újabb, Budapest-Kőbánya Kis-Pongrác Telepi humánerőforrás központjában.

Az Esélyteremtés, együtt! című rendezvényen részt vett Bölcskei Gusztáv református püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke, Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságstratégiáért felelős államtitkára, Kovács Róbert, Kőbánya polgármestere, valamint Lehel László, a segélyszervezet elnök-igazgatója, Lévai Anikó és Kovács Koko István jószolgálati nagykövetek.

(A kezdeményezéssel kapcsolatban Cséfalvay Zoltán gazdaságstratégiáért felelős államtitkár interjút adott a kormany.hu-nak. A videó nagy felbontásban elérhető a sajtószobában.)

A központban a több hónapos felkészítésen személyiségfejlesztő tréning, kompetenciafejlesztés, álláskeresési tanácsadás, pszichológiai tanácsadás, pálya- és karriertanácsadás, próbainterjús rendszer, komplex munkaerőpiaci fejlesztő tréning, önbizalomfejlesztő-tréning és álláskereső klub áll a hátrányos helyzetű álláskeresők rendelkezésére. A programokban résztvevőket humánerőforrás szakemberek, pszichológusok, trénerek és szociális munkások támogatják.

Az összesen 2,8 millió forint értékű, uniós finanszírozású egyéves projekt elsősorban a Kis-Pongrác lakótelepen és Kőbányán élő munkanélküli, elhelyezkedési szempontból hátrányos helyzetű álláskeresőkkel foglalkozik. A segélyszervezet 2009 óta működő, álláskeresőket fejlesztő programja keretében több száz embernek nyújtott már támogatást. A programban résztevők mintegy 70 százaléka 180 napon belül elhelyezkedett - közölte Lehel László, a segélyszervezet elnök-igazgatója szerdán a sajtó képviselőivel. Hozzátette, hogy terveik szerint a segélyszervezet a módszert országosan el akarja terjeszteni saját hálózatában és más intézmények körében is.

Fotó: Árvai Károly

Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságstratégiáért felelős államtitkára a hazai munkaerőpiac egyik problémájaként említette, hogy 400-500 ezer ember hosszú ideje, tartósan kiszakadt a munka világából. A másik gond, hogy néhány szakmában munkaerőhiány van, de alapvető problémaként jelenik meg a kínálat és a kereslet közötti különbség, valamint a speciális helyzetben lévő csoportok foglalkoztathatóságának elősegítése is.

A kormány minden problémára próbál eszközt, megoldást kínálni, így egyebek mellett a közmunka, a duális szakképzés, illetve aktív munkaerőpiaci eszközök bevezetésével. Az államtitkár emlékeztetett a tavaly szeptemberben indult, pályakezdőket támogató Első munkahely garancia programra, amelyben 3,6 milliárd forintos támogatással 7200 munkahely lett. A program idén március elején indult újra.

(MTI)