A hazai turizmus minőségének emelése érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége mai napon együttműködési megállapodást kötött. 2012. július 1-től a szállodák minősítése a Hotelstars.eu védjegy, mint nemzeti szálláshely tanúsító védjegy alapján történik.
Az elmúlt időszakban a turizmusért felelős Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) jelentős erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy a szálláshelyek kötelező osztályba sorolása helyébe az európai uniós normáknak megfelelő, versenyképes, az érintett szakmai szervezetekkel, szövetségekkel együttműködésben működtethető, a vállalkozásokat segítő, a hatékony piaci megjelenést, kereskedelmi kommunikációt szolgáló minősítési rendszert vezessen be.
A szakmai egyeztetések eredményeként Magyarország az európai unió fejlett turizmussal rendelkező országaiban már működő, a turisták által külföldön már ismert Hotel Superior Hotelstars.eu védjegyhez csatlakozott.
2012. július 1-től a hazai szállodák minősítése a Hotelstars.eu, mint nemzeti szálláshely tanúsító védjegy alapján történik. A minősítési rendszer a jogszabályban lefektetett üzemeltetési követelményeken túlmutatóan alkalmas a szálláshelyek minőségének a szakmai elvárások szerinti értékelésére, a magas minőségű szolgáltatások pozitív megkülönböztetésére, és ezáltal elősegíti, hogy a fogyasztó megfelelő információk birtokában az elvárásainak megfelelő szolgáltatót válasszon.
A megállapodás aláírói, Szatmáry Kristóf gazdaságszabályozásért felelős államtitkár és Kopócsy Andrea elnök asszony egyaránt kiemelték, hogy a védjegyet az NGM és az MSZÉSZ közösen működteti, a szolgáltatások minősítése a MSZÉSZ közreműködésével, a Hotelstars Union keretében kidolgozott szakmai szempontrendszer alapján történik. A pályázati eljárásban és a védjegyhasználat ellenőrzése során érvényesül a szakszerűség, függetlenség és a pártatlanság elve. A védjegy alkalmazása nem kötelező, azonban megszerzése jelentős piaci előnyökkel járhat. A védjegyhasználat jogszerűségét és a minősítési kritériumok fennállását ellenőrzés garantálja.
Szatmáry Kristóf hangsúlyozta, hogy a szálláshelyeken bevezetett nemzeti védjegyek, így a Hotelstars rendszerének használata is a Kormány turizmus iránti elkötelezettségének újabb megnyilvánulása, amely – többek között a Széchenyi Pihenő Kártya várakozásokon felül álló eredményeivel – egyaránt hozzájárul a vendégéjszakák növekedéséhez, a turisztikai bevételek emelkedéséhez, a hazai turizmus színvonalának javulásához.
(Nemzetgazdasági Minisztérium, Gazdaságszabályozásért Felelős Államtitkárság)