Itt az ideje, hogy új időszámítás kezdődjön a magyar gazdaságban is, a spekuláció, az átláthatatlanság helyett igazságos, kölcsönös felelősségvállalásra épülő, valódi közteherviselést megvalósító gazdasági rendszer jöjjön létre – hangsúlyozta Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője napirend előtti felszólalásában, a Parlamentben.

Szijjártó Péter felszólalásában elmondta, az országgyűlési választáson a Nemzeti Együttműködés Rendszerének létrehozásáról döntöttek az emberek, amely kötelező érvényű a kormányra és az Országgyűlésre nézve. Emlékeztetett rá, hogy már döntöttek a politika és a kormányzati rendszer átalakításáról. Példaként említette, hogy mindössze nyolc minisztérium jött létre, megfelezték a parlamenti és az önkormányzati képviselők létszámát, illetve elfogadták a kettős állampolgárságról szóló törvényt. Megjegyezte, a lépéseknek máris van sikere, miszerint az Európai Tanács legutóbbi ülésén világossá vált, hogy hazánk a változások terén ismét élenjáróvá vált Európában.

A miniszterelnök szóvivője rámutatott arra is, hogy Magyarország akkor tud megújulni, illetve helytállni a versenyben, ha megtörténik a bürokrácia radikális leépítése, a korrupció visszaszorítása, és tíz év alatt létrejön egymillió új, legális munkahely. Ennek érdekében át kell alakítani az adórendszert. Kiemelte, hogy a kormány első gazdasági akcióterve jelentős adócsökkentést javasol, támogatja az adórendszer radikális egyszerűsítését és a vállalkozások adóterheinek csökkentését. Megjegyezte, hogy a bürokrácia elleni harc fontos lépése a beruházások engedélyezésének egyszerűsítése és tíz adófajta eltörlése.

Szijjártó Péter véleménye szerint, az első gazdasági akcióterv világossá teszi, hogy a gazdaság alapegysége a család, ezért az államnak egyenes ági öröklés esetében sem illeték, sem adóbeszedés érdekében ott nincs keresnivalója. A miniszterelnök szóvivője itt emlékeztetett arra, hogy az adórendszeren kívüli kereset bevezetésével elismerik mindazok erőfeszítéseit, akik adózott jövedelmükből adnak munkát másoknak.

Az akcióterv kölcsönös felelősségvállalás elvét érvényesítő intézkedéseivel a szociális biztonság és az igazságosság felé tesz nagy lépést – mondta Szijjártó Péter, hozzátéve, „enyhe, de nem is enyhe, hanem nagyon durva túlzás, hogy a magyar jegybank elnöke az átlagkereset negyvenszeresét, és az amerikai jegybankelnöki fizetés dupláját teszi zsebre havonta”. Mint fogalmazott tarthatatlan az is, hogy egyesek több tíz- vagy százmilliós végkielégítésekből élnek. Az első gazdasági akcióterv lehetőséget ad ennek a helyzetnek a felszámolására, illetve arra, hogy azoktól kérjenek nagyobb hozzájárulást, akiknek korábban az embereket képviselő állam nyújtott segítséget a válság átvészeléséhez.

A választók áprilisban kijelölték az utat, „mi a parlamenti többség ezen megyünk tovább” – mondta a miniszterelnök szóvivője azt hangsúlyozva, hogy a kormány következetesen, az eddigi lendülettel, megalkuvás és rossz kompromisszumok nélkül folytatja a Nemzeti Együttműködés Rendszerének felépítését.

(kormany.hu, orbanviktor.hu)