Ma Magyarország legnagyobb ellensége nem a válság, hanem a reménytelenség, ezért a mi feladatunk nem a riogatás, hanem a cselekvés – fogalmazott Orbán Viktor a Magyar Biztosítók Szövetsége II. Nemzetközi Biztosítási Konferenciájának megnyitóján.
A miniszterelnök nyitóbeszédében elmondta: a biztosítási szektor egy meghatározó szegmense a magyar gazdaságnak, mely szektornak van jövője Magyarországon. A biztosítók és a pénzintézetek nagy szerepet játszanak Magyarország talpon maradásában és a válság után is jelentős részük lesz a gazdasági életben – mutatott rá Orbán Viktor.
Ma a kérdés, amire mindenki választ szeretne kapni az, hogy van-e élet a válság után – hangsúlyozta a miniszterelnök, hozzátéve: a feladatunk, hogy a válságra érdemi választ adjunk. Szem előtt kell tartanunk azt, hogy előbb-utóbb minden válság véget ér. Ilyen nehéz helyzetekben a legfontosabb az, hogy ne veszítsük el a józan ítélőképességünket és a hitünket azzal kapcsolatban, hogy a válság el fog múlni – szögezte le.
Hangsúlyozta, hogy a múltban mindig azok az országok jöttek ki győztesen a krízisekből, amelyek nem hagyták, hogy a nehézségek megbénítsák őket. A hitelválsággal kapcsolatban elmondta: rá kell jönnünk, hogy nem lehet a sokszorosát elkölteni annak, amit elő tudunk állítani, és azt a pénzt, amit elköltöttünk, előbb utóbb meg is kell keresnünk. Magyarországnak most azt a pénzt kell visszafizetnie, amit az elmúlt 8-10 évben elköltött. Ezt az adósságot most meg kell téríteni – nyomatékosította.
Ha a programunkat végig tudjuk vinni, akkor Magyarország Közép-Kelet-Európa legsikeresebb gazdaságává válhat, de ehhez nem szabad engedni bizonyos dolgokból: ilyen az arányos egykulcsos adó rendszer kiépítése, mely ahhoz kell, hogy az emberek hinni tudjanak abban, van értelme többet dolgozni, hiszen ez viheti előre a gazdaságot. Nem engedhetünk az államadósság csökkentésének politikájából sem – jegyezte meg Orbán Viktor -, ennek a politikának nem lehet alternatívája. A versenyképességhez szükséges még az is, hogy ne csak az államot mentsük meg az adósságtól, hanem a családokat is. Továbbá – hangsúlyozta – a nyugdíjrendszer átalakítása után a Kormány célja az egészségügyi kassza zárttá tételének megteremtése, amely által az egészségügyi rendszer hosszabb távon működőképessé tehető.
A biztosítási rendszerekkel kapcsolatban elmondta: a Kormány a jövőben kétpilléres rendszerben gondolkodik, amelynek van egy állami lába, és egy erős magán lába. A Kormány ennek az erősítésére szívesen nyújt majd segítséget a jövőben. Hozzátette: a biztosítók tevékenysége jó társadalmi hatást gyakorol, mivel az öngondoskodás felé tereli az embereket. Zárásul elmondta: a Kormány és a magyar gazdaság hálás a biztosítók válságban nyújtott áldozataiért.
(kormany.hu)