Magyarország számára Svájc fontos európai partner és nagyra értékeli, hogy Svájc az uniós szinthez való felzárkózást szolgáló Hozzájárulási Alap keretében támogatja az Európai Unióhoz 2004-ben csatlakozott tagországokat – így Magyarországot is – hangsúlyozta Martonyi János.

A külügyminiszterek megállapították, hogy a magyar-svájci kapcsolatok kiegyensúlyozottak, azokat rendezetlen ügyek nem terhelik. Fontos, hogy Svájc különös figyelmet szenteljen a közép-európai régiónak, amelynek súlyát a 2011-ben egymást követő magyar és lengyel EU-elnökségi félév is tovább növeli.

Svájc ahhoz a szűkebb európai fejlődési régióhoz tartozik, amellyel hazánk tudatosan törekszik politikai, gazdasági és társadalmi kapcsolataink erősítésére. Ez ösztönzőleg hat a magyar gazdaság és infrastruktúra fejlődésére. Ezzel kapcsolatban a felek üdvözölték a magyar-svájci belvíz- és árvízvédelmi projekt-megállapodás aláírását, s az az alapján megvalósuló együttműködést.
Fotó: Hornyák Dániel

Magyarország célja, hogy a kiváló politikai kapcsolatok a gazdasági és kereskedelmi mutatóinkban is tükröződjenek. Számos olyan ismert svájci vállalat hajtott végre már komoly beruházásokat Magyarországon, amelyek a maguk területén a világ élvonalában vannak. A magyar külügyminiszter kiemelte, érdekeltek vagyunk további svájci cégek működőtőke- befektetéseiben, különösen a feldolgozóipar területén.

A külügyminiszterek tárgyalásaikon szót ejtettek az Andrássy Gyula Egyetem támogatásáról, valamint a két ország regionális politikájáról, szomszédsági kapcsolatairól és együttműködéséről a nemzetközi szervezetekben.

(kormany.hu)