Martonyi János miniszter és Győri Enikő államtitkár 2013. május 9-én átadta a Külügyminisztérium Európa napi elismeréseit.

Az „Európai Magyarországért” és a „Magyarországért Európában” elismerés a hosszú időn keresztül kiemelkedő, rendkívüli teljesítményükkel hazánk európai integrációját elősegítő, illetve hazánk sikeres, az ország és állampolgárai érdekeit támogató európai uniós tagsághoz hozzájáruló személyeknek adományozható. Az öt díjazott kormánytisztviselő miniszteri elismerő oklevelet, az öt központi államigazgatáson kívül tevékenykedő személy pedig kisplasztikát vehetett át.

fotó: Véssey Endre

„Európai Magyarországért” díjban részesültek

dr. Fehér Miklós főosztályvezető-helyettes, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium munkatársa mintegy 10 éve foglalkozik európai uniós ügyekkel, elsősorban az uniós joganyag hazai átültetésének koordinációjában, valamint a magyar álláspont kialakításában vesz részt.

dr. Gosztonyi Krisztina főosztályvezető-helyettes, a Külügyminisztérium munkatársa közel 10 éve foglalkozik európai uniós ügyekkel, ebből 5 évet az Állandó Képviseleten töltött jogi attaséi és Antici helyettesi munkakörben.

dr. Hanzséros Andrea főosztályvezető, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium munkatársa a közlekedés, az energia, és a távközlés európai uniós ágazati politikák több mint egy évtizedes, magas színvonalú, eredményes hazai koordinációjában betöltött vezető szerepéért kapta az elismerést.

Kemenár Éva vezető tanácsos, a Vidékfejlesztési Minisztérium munkatársa másfél évtizede, az uniós csatlakozási tárgyalások kezdete óta kulcsszerepet tölt be a környezet- és természetvédelmi szakterület uniós ügyeinek hatékony koordinációjában és működtetésében, valamint az Európai Koordinációs Tárcaközi Bizottság környezetvédelmi szakértői csoportjának titkáraként.

dr. Tóth G. László szakmai főtanácsadó, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkatársa Magyarország uniós csatlakozása óta képviseli hazánkat az Európai Unió Tanácsa Gazdasági és Pénzügyi Bizottság helyettesi ülésein, és így vesz részt a Gazdasági és Pénzügyi Bizottság (EFC) munkájában. Számos publikációja jelent meg uniós témákban.

fotó: Véssey Endre

„Magyarországért Európában” díjban részesültek

Barthel-Rúzsa Zsolt, a Civil Akadémia igazgatója, a Századvég Politikai Iskola Alapítvány igazgatója a kormányzat és a civil szféra európai ügyekben való együttműködésében, az aktív európai uniós polgárság és az Európai Unió civil vonatkozásainak Magyarországon történő megismertetésében végzett kiemelkedő munkát.

Fazekas István, a Bács-Kiskun Megyei Europe Direct Tájékoztató Központ vezetője a kecskeméti Europe Direct iroda vezető munkatársaként végzett kiemelkedő munkát, melynek keretében nagysikerű és hatékony megyei európai uniós információs hálózatot épített ki, emellett jelentős erőfeszítéseket tesz a Bács-Kiskun megyében sikerrel lezajlott  programok országos megvalósítására.

Kardos Anita, a Tempus Közalapítvány kommunikációs csoportvezetője az Európai Unió oktatási programjairól szóló tájékoztatást több éve irányítja. A Tempus Közalapítvány által koordinált programok eredményes kommunikációjáért kapta az elismerést, amellyel sokat tett azért, hogy a diákok és a pedagógusok megismerjék az Európai Unió adta lehetőségeket.

Dr. Kengyel Ákos, a Budapesti Corvinus Egyetem Világgazdasági Tanszékének docense az európai integráció gazdaságtanának, az EU szakpolitikáinak, valamint az EU közös költségvetésének magas színvonalú oktatásáért és kutatásáért részesült a díjban, amellyel nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy magyar diákok sokasága ismerje meg az Európai Uniót, és értse meg annak működését.

Székely Edit, a KultúrPont Iroda vezetője kiemelkedő munkájáért kapta az elismerést, amellyel hozzájárult a magyar kultúra, innováció és kreativitás országhatárokon túli megismertetéséhez és ahhoz, hogy a magyar kulturális élet szereplői és a civil szféra képviselői megismerjék az EU kulturális pályázati lehetőségeit.

(Külügyminisztérium)