2011. december 1-jén Prőhle Gergely, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára részt vett a hágai Nemzetközi Együttműködés a Holokauszt Oktatásért - Emlékezés és Kutatás Munkacsoport (ITF) ülésén.
A külügyminisztérium helyettes államtitkára elmondta, hogy a hágai találkozó legfőbb napirendi pontja Írország, Szerbia és Szlovénia felvétele volt, ez utóbbit Magyarország ajánlásával vették fel
Prőhle Gergely beszámolt a kormányzati kezdeményezésre létrejövő Wallenberg-évről, amelyet az 1944-ben Budapesten zsidókat mentő svéd diplomata születésének 100. évfordulója alkalmából rendeznek. „A megemlékezések sorozata január 17-én indul, akkor nyitják meg a svéd kiállítást a Nemzeti Múzeumban az izraeli, a svéd, valamint a magyar külügyminiszter részvételével, és a külügyminisztérium is készül egy olyan kiállítással, amelyet a világ számos fővárosába elvisz" - közölte a helyettes államtitkár.
Csütörtökön a svéd kormány bejelentette, hogy Stockholm 65 ezer dollárral támogat három svéd és egy magyar kutatót, akik Wallenberg sorsának máig feltáratlan részleteit igyekeznek kideríteni.
A hágai tanácskozáson Horvátország kérte: Szerbia rendezzen egy olyan konferenciát, "ahol a náci időszak szerb kollaboránsairól is szó esik". A szerb felszólaló beszélt „a balkáni háborúban történt népirtásról is.
Az Egyesült Államok képviselője felvetette, hogy az egykori Jugoszlávia tagállamai szervezzék meg ezt a konferenciát, s az szerb-szlovén-horvát közös rendezvény legyen. Ugyancsak a hágai találkozón az Egyesült Államok képviselője javasolta, hogy az ITF rögzítse: a holokauszt bármiféle viszonylagossá tétele elítélendő és nem megengedhető a tagországokban.
A helyettes államtitkár a látogatás alkalmával kétoldalú megbeszéléseket is folytatott, többek közt a washingtoni Holokauszt Múzeum képviselőivel, illetve a Simon Wiesenthal Központ munkatársával. Ezeken a megbeszéléseken egyebek között közös projektekről, közös kezdeményezésekről, s azok kivitelezhetőségéről volt szó.
Magyarország 2006-ban látta el az ITF elnöki tisztét.
(kormany.hu)