Családok átmeneti otthonaiban dolgozók részére szervezett képzést az internetes zaklatásról (cyberbullying) a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) és a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet (MÖS). A képzés első lépése a minisztérium és a segélyszervezet stratégiai együttműködésének, amelyet ma sajtótájékoztatón mutatott be Balatoni Monika, a KIM társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Lehel László, a MÖS elnök-igazgatója és Rácsok Balázs, a MÖS szociális és fejlesztési igazgatója. Közlemény.

A közös képzés szorosan kapcsolódik a minisztérium „Az internet nem felejt!” programjához, amelyet januárban indított el, hogy mind a fiatalok, mind a felnőttek figyelmét felhívja az internet (ezen belül kiemelten a közösségi oldalak) veszélyeire és a tudatos internethasználat fontosságára.

A szociális dolgozók képzésének célja, hogy a hátrányos helyzetű gyerekekkel és családokkal foglalkozó szociális szakembereket is felkészítse az egyre többeket érintő probléma megelőzésére és hatékony kezelésére. A tapasztalatok ugyanis azt mutatják, hogy azon családokban, ahol a család védelmi funkciója nem, vagy csak alig működik, ott a gyermekek, fiatalok sokkal nagyobb veszélynek vannak kitéve az internet, a televíziózás, a számítógépes játékok káros hatásainak.

A jövőben a minisztérium és a segélyszervezet együttműködésében egy többlépcsős program valósul meg (módszertani munka, tanácsadói hálózat létrehozása, országos szemléletformálás), amely az egyre többeket érintő internetes zaklatással szemben kívánja felvenni harcot.

(KIM Sajtó Osztály)