Fontos kormányzati cél a családok összetartása – jelentette ki Nagy Anna kormányszóvivő szerdai sajtótájékoztatóján, amelyen az Eltűnt Gyermekek Világnapja alkalmából kezdődő „1000 lámpás éjszakája” elnevezésű rendezvényre hívta fel a figyelmet.
Május 25-e az Eltűnt Gyermekek Világnapja, amikor mindenkinek meg kell állnia egy pillanatra elgondolkodni azon, hogy évente több mint tízezer kiskorú tűnik el Magyarországon – mondta el a kormányszóvivő.
Nagy Anna kifejtette: az állam feladata, hogy a családok, az iskolák és a közösségek megtartó erejét megerősítse. Ezt szolgálják az olyan kormányzati intézkedések, amelyek például adókedvezményekkel segítik a családokat, vagy az olyan törekvések, hogy akár a törvény erejével az iskolák falai közé tereljék a gyermekeket.
Mindezek mellett fontosak az olyan civil kezdeményezések is, mint az „1000 lámpás éjszakája”, amelyek felhívják a figyelmet a problémára, valamint az olyan gyakorlati intézkedések, mint amely most indul útjára, s melynek keretén belül 400 ezer tejesdobozra kerülhet fel négy régóta keresett gyermek fotója.
Szőgyényi Zoltán rendőr alezredes a sajtótájékoztatón elmondta: 2010-ben több mint 11 ezer kiskorú tűnt el hazánkban, és ebből 94-en még mindig ismeretlen helyen tartózkodnak. A felderítési arány tehát egyes híresztelésekkel ellentétben körülbelül 99%-os, ám amíg egyetlen gyermeket is keresnek, addig nem lehet elégedett senki.
Az alezredes bejelentette, hogy radikálisan kívánják megújítani a rendőrség tevékenységét ezen a területen azzal, hogy a tájékoztatási folyamatot, egyszerűsítik, gyorsítják és az ORFK honlapján közzéteszik az eltűnés miatt kőrözött személyek adatait is. Valamint fokozott együttműködésre készülnek a lakossággal és a sajtóval az ilyen típusú ügyekben – fűzte hozzá.
„1000 lámpás éjszakája” elnevezésű rendezvény folytatódik este a Városligetben, ahol látványos lámpás eregetéssel hívják fel a figyelmet az eltűnt gyermekekre a szervezők.
(kormany.hu)