Szolnokon megalakult a Tisza-völgyi Műhely, amely fórumot biztosít a térségért tenni akarók számára. Az ernyőszervezet létrehozását a Tisza Részvízgyűjtő Vízgazdálkodási Tanács kezdeményezte, a Tisza-völgy fenntartható fejlődésének előmozdítása érdekében.

A szervezet alapító nyilatkozatának aláírói szerint „Magyarország vízgazdálkodási és vízminőségi problémáinak túlnyomó része a Tiszához köthető”. Határozott és értékes tudás áll rendelkezésre a Tisza-vidék problémáinak megoldására - emelte ki Barsiné Pataky Etelka kormánybiztos. Hozzátette: az EU Duna-régióra kialakított stratégiájának integráns eleme a Tisza vízgyűjtő területe, és ez alapot teremthet arra, hogy kiemelt figyelmet kapjon az uniós fejlesztésekben a Tisza-vidék is.

A kormánybiztos értékelése szerint a következő lépés egy makroregionális keretek között létrejövő Tisza-bizottság, aktív magyar közreműködéssel. A Tisza-völgyi Műhely alapítói között szerepel Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlése, Szolnok Polgármestere, a Budapesti Műszaki és Gazdálkodástudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Szent István Egyetem, a Szolnoki Főiskola, vízügyi és környezetvédelmi felügyelőségek, igazgatóságok, nemzeti parkok, a Magyar Hidrológiai Társaság, a Global Water Partnership, az MTA BLKI Tisza-kutató Osztálya, a Tisza Vízgyűjtő Programrégió Önkormányzati Társulása, Szövetség az Élő Tiszáért, Körös Klub, Tisza Klub, továbbá kamarák, katasztrófavédelmi szervek és vízgazdálkodási társulatok.

(kormany.hu)