A vállalkozások adminisztrációs terheinek csökkentése és a Nemzeti Egységes Kártyarendszer bevezetésének folyamata mellett az otthonvédelmi törvény pontjainak terv szerinti végrehajtása is téma volt a mai kormányülésen – tájékoztatott Kovács Zoltán.
A kormány az 500 milliárd forintos, vállalkozói terhek csökkentését célzó programját az idei év egyik fő célkitűzéseként kezeli – fogalmazott a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár, rámutatva: az adminisztratív terhek csökkentésére különösen nagy szükség van, ugyanis egy átlagos vállalkozó Magyarországon háromszor nagyobb bürokratikus teherrel kénytelen szembenézni, mint az Európai Unió más tagállamaiban élő társai. Ebből a programból eddig 105 milliárdos tehercsökkentés valósult meg, javítva a vállalkozások helyzetét – mutatott rá az államtitkár.
A kormányülés témája volt a Nemzeti Egységes Kártyarendszer kialakítása is. A rendszer kidolgozásának határideje november 30., a rendszert pedig előreláthatóan a jövő év elején vezetik majd be – tájékoztatott Kovács Zoltán. Ez is egy olyan lépés – húzta alá az államtitkár -, mely az állampolgárok életét könnyítené meg az adminisztrációs terhek csökkentésével, hiszen az a cél, hogy a most forgalomban lévő okmányokat egy chipkártya váltsa fel.
A kormány mai ülésén foglalkozott a lakáshitelesek helyzetével, és a megsegítésükre elfogadott öt pontból álló otthonvédelmi akciótervvel is – mutatott rá Kovács Zoltán. A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár elmondta: az akcióterv öt pontjából a negyedik is időben megvalósulni látszik, hiszen az árfolyamgát június 30-án hatályba lép, törvény készült az árverési kvótáról és július 4-én megjelent az a kormányrendelet, amely a devizaalapú jelzáloghitelezést szigorú feltételekkel feloldja.
Az államtitkár emlékeztetett arra, hogy a kormány június 28-i határozatának értelmében zajlik az eszközkezelő működési feltételeinek kidolgozása, a működtetéshez szükséges források átcsoportosítása. Minderre a kormányhatározatban július 31-i határidőt tűzött ki a kormány, a forrásbiztosítást követően 30 napon belül az eszközkezelő felállhat, az NFM alá tartozó Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. útján. A kormány a mai ülésén az eszközkezelő felállításához szükséges feladatokat tekintette át, és elmondható, hogy a kitűzött határidőn belül az eszközkezelő létre fog jönni – fogalmazott Kovács Zoltán.
(kormany.hu)