A Magyar Szakmai Kamarák Szövetségének (MSZKSZ) tagjai a választások után felálló új kormánytól érdemi párbeszédet várnak a szakmai, szakmapolitikai döntéshozatal előkészítése során; Rétvári Bence államtitkár a szervezet közgyűlésén hangsúlyozta: a kormány a párbeszédre alapozza a szakmai szervezetekkel való kapcsolatát.

Az MSZKSZ csütörtökön tartotta közgyűlését. A közgyűlésen kinyilvánították, hogy a választások után felálló új kormánytól érdemi párbeszédet várnak az egyes hivatásrendekkel a szakmai, szakmapolitikai döntéshozatal előkészítése során. A Magyar Szakmai Kamarák Szövetsége ezért koordinációs szerepet vállal az egyes szakmai kamarák és az érintett minisztériumok közötti stratégiai partnerségi megállapodások előkészítésében. A szövetség ezzel kívánja elősegíteni az egyes szakmák és a mindenkori kormány közötti hatékonyabb érdemi párbeszédet.

Rétvári Bence, a KIM parlamenti államtitkára a közgyűlésen kifejezte a kormány azon szándékát, amennyiben a Fidesz-KDNP szövetség a választóktól felhatalmazást kap egy újabb négyéves ciklusra, megújítják a szakmai partnerséget a kormány és a szakkamarák között. Az államtitkár jelezte, a szövetség és a kormány számára is előnyösebb lehet egy keretmegállapodás megkötése, amely elősegítheti az egyes hivatásrendi kamarák és szaktárcák közötti megállapodások megszületését is. A kormány a párbeszédre alapozza a szakmai szervezetekkel való kapcsolatát, ezért is tartják fontosnak a szövetséggel való kapcsolatfelvételt - jelezte az államtitkár.

Gáts Andrea, a szövetség főtitkára a közgyűlésen kiemelte, hogy a magyar szakmai kamarák 250 ezer taggal, és ugyanennyi nyilvántartott szakmagyakorlóval rendelkeznek. E személyekhez mintegy 750 ezer vállalkozás köthető, amelyek egy része kizárólag saját hivatását gyakorolja (orvosok, állatorvosok, könyvvizsgálók, építészek stb.).

(MTI)