Az ároktői banda esete nem egyedi, több más eset is már a bírósági szakasz előtt, a szakértői vélemény késedelme miatt húzódott évekig, ezért van szükség a rendszer felülvizsgálatára - mondta Répássy Róbert az InfoRádió Aréna című műsorában. Kiemelte: az igazságügyi szakértők ügyében lépni kell. A közelmúltban komoly felháborodást kiváltó esetek elkerüléséhez, átalakítaná az igazságügyi szakértők munkaszervezési rendszerét az igazságügyi tárca.

Bizonyos területeken kevés szakértő dolgozik Magyarországon, ám az államtitkár szerint a rendszer összességében képes lenne arra, hogy gyorsan feldolgozza az ügyeket, azonban nem egy szervezet irányítja őket. Mint mondta, ahány szakértő, annyiféle szervezetbe tagozódik és annyiféle különböző megbízási formában vagy feladati formában látja el a munkáját, így ezeket egységesíteni kellene vagy legalább közelíteni egymáshoz. A szakértők szervezésében az államnak nagyobb szerepet kell vállalni - tette hozzá.  Répássy Róbert úgy gondolta, hogy az igazságügyi szakértői kamarának, az intézeti szakértőknek, valamint az igazságügyi tárcának közösen kellene kidolgoznia ennek részleteit.

Az államtitkár szól a zárolásokról is. Kijelentette, hogy nem lesznek elbocsátások a kormányhivataloknál a több mint két milliárd forintos zárolás miatt. Átszervezésekkel, és nem elbocsátásokkal oldják meg a 3 milliárd forintos zárolás nyomán keletkező problémákat a kormányhivataloknál –tette hozzá.  Répássy Róbert hangsúlyozta, hogy a kormányablakokban ügyfelekkel foglalkozó alkalmazottak létszámát nem lehet csökkenteni. A létszámcsökkentést úgy tudja elképzelni, hogy a nyugdíjba vonulók álláshelyét már nem töltik be, és erre a kormány hozott is határozatot - fejtette ki.  Arra a felvetésre, hogy ez akkor is az ellátás romlásához vezethet, Répássy Róbert aláhúzta, vannak még tartalékok a közigazgatásban, amelyeket fel kell tárni.

Az interjúban szó volt még a kampányfinanszírozás változásairól is. Az államtitkár elmondta, javaslatuk szerint a jövőben a kampányfinanszírozás és a pártfinanszírozás is tisztábbá fog válni és azt is előírnák, hogy mire lehet fordítani az állami támogatást és hogyan kell velük elszámolni. A jelölő szervezetek ugyanannyi összeget fognak kapni, így kívánják biztosítani azt, hogy a választási kampány legélesebb időszakában egyenlő feltételekkel indulhassanak. A kincstár támogatási szerződést köt majd a pártokkal, ebben meghatározott módon és meghatározott célokra lehet költeni a pénzt, majd szigorúan elszámolni vele.

(InfoRádió Aréna)