Magyarország az elmúlt három évben jelentős lépéseket tett, hogy versenyképes ország legyen - jelentette ki Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter a Fidesz XXV. kongresszusán szombaton.

A politikus arról beszélt: a kormányváltáskor nem működött jól az állam, amelynek egyik oka a gazdaság gyenge teljesítőképessége, a másik a lakosság egyre aggasztóbb egészségügyi statisztikája volt.

Mint mondta, a bosszantó közlekedési konfliktusok mögött is hajlamos volt rossz ügyfélfogadási kultúrát sejteni, vagyis azt feltételezni, ha valaki például leszorítja az útról, az ügyfélszolgálati irodáról távozott előtte.

A tárcavezető szerint általános tapasztalat volt, hogy aki nem tudott személyes kapcsolatokra szert tenni, annak az ügye nem haladt. Jelezte: 2010-ben megkezdték az átalakításokat, hogy a közigazgatás akadály helyett segítség legyen. Szólt a kormányhivatalok és a járási, illetve kerületi hivatalok megalakításáról, amelyek megteremtették az egyszerű, átlátható, fegyelmezett államigazgatás alapját.

Kitért arra is, hogy 2011 január 1-jén a megyei jogú városokban és néhány fővárosi helyszínen megkezdték működésüket az egyablakos ügyintézést lehetővé tevő kormányablakok, átalakult a magyar ügyintézési kultúra, s ősszel kibővítik a hálózatot.

Navracsics Tibor beszélt arról is, hogy megújították a teljes magyar jogrendszert; ezt rohamtempóban tették, de ha nem így lett volna, akkor ennek ellenkezőjét rótták volna fel a kormánypártnak.

Szavai szerint hosszú a lista, hogy mit végeztek el, de még sok munka van hátra, hogy Magyarország versenyképes, olyan ország legyen, ahol a jó élni a hétköznapokat is, s ahol az erős, összetartó közösséget, az adófizetőket az állam maximálisan, a legnagyobb tisztelettel szolgálja ki.

(MTI)