A korrupciós kockázatok feltárása, a közigazgatás integritásának megerősítése a feladatuk azoknak a kormánytisztviselőknek, akik pénteken vették át tanácsadói oklevelüket Budapesten.

A korrupció elleni törekvésekhez kapcsolódó, úgynevezett integritás-tanácsadó továbbképzés végzősei első alkalommal vehettek át oklevelet.

Biró Marcell, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) közigazgatási államtitkára az oklevélátadó ünnepségen emlékeztetett: a szakirányú képzés egy évvel ezelőtt indult a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. A közigazgatás megújításának céljai között szerepel a közszolgálati hivatás becsületének a helyreállítása - emelte ki, hozzátéve, ehhez kapcsolódik a kormánynak az a törekvése, hogy elkötelezte magát a korrupció megelőzése mellett.

Rétvári Bence, a KIM parlamenti államtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy minden, a korrupcióellenes tevékenységgel foglalkozó nemzetközi jelentésben pozitívumként említik, hogy Magyarországon folyik ilyen képzés.

Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke, a képzés fővédnöke arról beszélt: a végzettekre az a feladat vár, hogy feltárják a korrupció kockázatait, figyelmeztessenek a veszélyekre, továbbá a szervezetük belső rendjét abba az irányba tereljék, hogy szervezetük ellenálló legyen a korrupciós veszélyekkel szemben. Hangsúlyozta: a korrupció elleni küzdelem, a közigazgatás integritásának megerősítése közös ügye a kormánynak, a köztisztviselői karnak és az Állami Számvevőszéknek.

Kis Norbert, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem továbbképzési és nemzetközi rektorhelyettese közölte: a képzésnek már a második évfolyama is elindult, szorosan követik a kormány antikorrupciós törekvését.

A képzést 51-en kezdték és 47 végezték el.

(MTI)