Az Országgyűlés 2011. március 16-án elfogadta a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény módosítását, mellyel a Széll Kálmán terv első szimbolikus lépését végrehajtva a kormány egy újabb, a politikai vezetők érinthetetlenségéről szóló tabut döntött le, a korábbi negyven napról húsz napra csökkentette a politikai vezetők szabadságát.

A törvénymódosítás szerint kormány tagjai és az államtitkárok az eddig 40 nap szabadság helyett 20 napra számíthatnak. Ez a lépés a Széll Kálmán Terv egyik azon szimbolikus vállalása, amely a kölcsönös tehervállalás fontosságára hívja fel a figyelmet az ország adósságának csökkentése érdekében.

A kormány ezzel megszüntette azt a korábbi gyakorlatot, mely alapján tízmillió forintokat vettek fel közpénzekből politikai vezetők ki nem vett szabadságaik után. Az Országgyűlés már korábban döntött a közszférában a 2, illetve a 3 millió forintos bérplafonról, a milliós végkielégítésekre kivetett 98%-os különadóról, a közjogi méltóságok 13. havi juttatásainak eltörléséről, illetve a volt államfők lakásszerzésének szigorításáról.

(kormany.hu)