A mai kormányülésen döntés született a táppénzről, a közhasznú szervezetek támogatásáról és a doppingellenes szabályozásról is – jelentette be Nagy Anna kormányszóvivő szerdai sajtótájékoztatóján.

Március 15. igazi nemzeti ünnep volt – fogalmazott Nagy Anna a döntések részletezése előtt. A kormányszóvivő elmondta: a programok rendkívül népszerűek voltak és több tízezer embert vonzottak. Kiemelte: a Budai Várban megtartott családi rendezvények estébe nyúlóak voltak, valamint a Parlament is a meghirdetettnél tovább állt nyitva az érdeklődők előtt.

A mai kormányülés kapcsán elsőként, a mintegy kétszáz közhasznú és kiemelkedően közhasznú szervezetet érintő döntést emelte ki, melynek keretében a kormány hat és félmilliárd forint értékben nyújt támogatást a működésükhöz. Nagy Anna hangsúlyozta: a százezertől másfél milliárd forintig terjedő összegeket azok a civil szervezetek kapják, akik a kormányprogramban is kiemelt célok mentén tevékenykednek. Ilyen kiemelt célnak számít például az oktatási és nevelési feladatok ellátása, a családpolitikai programok szervezése, a szociális tevékenységek, krízisellátó rendszerek, valamint a fogyatékos embereket segítő szervezetek működtetése, illetve kulturális, sport és utánpótlás-nevelési feladatok ellátása.

fotó: Pelsőczy Csaba

Szintén döntés született – folytatta Nagy Anna – a doppingellenes szabályozásról, mely immár részletesen tartalmazza a tiltott anyagok és módszerek listáját. A kormányszóvivő hangsúlyozta: a Kormány úgy alakította át a magyar doppingellenes szervezetrendszert és szabályozást, hogy az már teljes egészében megfelel a nemzetközi előírásoknak

A kormányszóvivő ismertette Michl József (KDNP) egyéni képviselői indítványát, melynek hatására a pedagógusok adminisztrációs terhei csökkenni fognak, illetve a túlórák kifizetése is havonta fog megtörténni.

A kormány egy másik – a Széll Kálmán Terv céljaival megegyező -  egyéni indítvány támogatásáról is döntött, melytől a táppénzek indokolatlan kifizetésének csökkentését várják – fogalmazott Nagy Anna. Kiemelte: az elfogadott javaslat a minimálbér kétszeresében maximalizálná a táppénz összegét. Erre azért van szükség – folytatta a kormányszóvivő – mert az Egészségbiztosítási Alap kiadásai jóval magasabbak, mint a bevételei, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy az idén 640 milliárd forinttal kell kipótolni a költségvetésből az Alapot – tette hozzá.

A benyújtott indítvány értelmében a veszélyeztetett kismamák ezután az első naptól az Egészségbiztosítási Alaptól fogják kapni a táppénzüket, ami nagyobb biztonságot jelent majd számukra – világított rá Nagy Anna.

A kormányszóvivő a Japánban történt természeti katasztrófa hatásai kapcsán – újságírói kérdésre – elmondta: a Paksi Atomerőmű a biztonságos erőművek közé tartozik.

(kormany.hu)