Gyakorlati tanácsadással, álláslehetőségekkel, szakmai előadásokkal segít eligazodni az életpálya-tervezés és a karrierépítés útvesztőiben a Kapunyitási Pánik Konferencia és Állásbörze május 7-8. között. Mihalovics Péter, az Új Nemzedék Jövőjéért Program koordinációjáért felelős miniszteri biztos szerint a kormány ifjúságpolitikai keretprogramjában megfogalmazott ötletek mihamarabbi megvalósulása és a célrendszeréhez illeszkedő állásbörze is hatékonyan hozzájárulhat a fiatalok életkezdési válságának kezeléséhez. Közlemény.

Az Európai Unió egyik legnagyobb társadalmi problémája az úgynevezett “Quarterlife crisis” vagy kapunyitási pánik – az a 21-35 éves korosztályra jellemző válság, amely minden második magyar fiatalt is érint. A válság jelei a szorongás, csalódottság és bizonytalanság, amit a pályakezdők az iskola biztonságos falai közül a munka világába és az önálló életbe való lépéskor élnek át. A kormány ifjúságpolitikai keretprogramjának célkitűzéseihez illeszkedő, kedden első alkalommal bemutatkozó Kapunyitási Pánik Konferencia és Állásbörze egy olyan, gyakorlati tanácsadást, álláslehetőségeket, szakmai előadásokat felvonultató egyedülálló program, mely hozzájárulhat a „pánik” feloldásához.

Mihalovics Péter, az Új Nemzedék Jövőjéért Program koordinációjáért felelős miniszteri biztos a konferencia keddi megnyitóján elmondta, az ifjúságpolitikai keretprogram megvalósítása során küldetésüknek tekintik a fiatalok életpálya-tervezésének és elhelyezkedésének segítését, hogy országszerte olyan képzési kínálat alakulhasson ki, amely találkozik a hallgatók és a munkaerőpiac igényeivel. A miniszteri biztos szerint ehhez elengedhetetlen és egyben első lépés az oktatási és munkaerőpiaci kínálat mellett önmagunk megismerése, lehetőségeink, képességeink és vágyaink összehangolása.

„Ifjúságkutatások, az Új Nemzedék Jövőjéért Program megvalósítása során szerzett valamint sajátélményű tapasztalataink is azt mutatják, hogy a kapunyitási pánikban szenvedő 21-35 éves korosztály mellett már az úgy nevezett Z generáció orientációjával, segítésével, önismeretének kialakításával is kiemelten érdemes foglalkozni. Éppen ezért az előkészítés alatt álló kiemelt pályázati projektünk egyedülállóan komplex programként a 12-20 év közötti, közoktatásban tanuló fiatalokat szólítja majd meg, akik már nem érzik magukat gyereknek, a felnőtté válás küszöbén állnak, ám jövőképüket nem igazán tudják megfogalmazni” – mondta el a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium miniszteri biztosa.

(KIM Sajtó Főosztály)