Takarékos, felelősségteljes munkát vár el a Honvédelmi Minisztérium Fegyverzeti és Hadbiztosi Hivatalának állományától az idei esztendőben a honvédelmi tárca vezetése – minderről Fodor Lajos közigazgatási államtitkár és Márki Gábor védelemgazdaságért felelős helyettes államtitkár beszélt a szervezet feladatszabó állománygyűlésén március 20-án, Budapesten.
Fodor Lajos, a Honvédelmi Minisztérium közigazgatási államtitkára kijelentette: egy olyan finanszírozható haderő létrehozása a cél, amely hozzá tud járulni a NATO közös képességeihez. Hangsúlyozta: az elmúlt két év számos átalakítása ellenére még mindig akadnak bizonyos átfedések és ezekből akadó feladat-félreértések a szervezetek viszonylatában. Ezeknek a problémáknak egyszer és mindenkorra véget kell vetni. A közigazgatási államtitkár értékelésében stratégiai szempontok alapján szólt a HM Fegyverzeti és Hadbiztosi Hivatal, illetve a Magyar Honvédség legfontosabb feladatairól.
Márki Gábor, a Honvédelmi Minisztérium védelemgazdaságért felelős helyettes államtitkára beszédében rámutatott: Magyarország - így a Magyar Honvédség is - hatalmas átalakuláson megy keresztül, a HM Fegyverzeti és Hadbiztosi Hivatalnál (FHH) pedig az elmúlt esztendőben két jelentős átszervezés történt. A helyettes államtitkár kiemelte: a nehézségeken csak hosszabb távú, elkötelezett építkezéssel juthatunk túl. Ez az építkezés már elindult, de sok nehézséggel, súrlódással is jár. Hozzátette: minden nehézség ellenére a honvédelmi miniszter sikeresnek ítélte a tavalyi esztendőt, amelyhez a hivatal - teljesítve feladatait - jelentős erőfeszítésekkel járult hozzá.
Az eredményekről szólva a helyettes államtitkár többek között megemlítette a hivatalnak az MH Összhaderőnemi Parancsnokság számára nyújtott képzési segítségét a Honvéd Koronaőrség és a Honvéd Palotaőrség felállításában. Megemlítette továbbá az MH Ludovika Zászlóalj és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, valamint az önkéntes tartalékos rendszer kiépítésében tett erőfeszítéseit. Szólt a magyar uniós elnökséghez kapcsolódó szakmai és tudományos konferenciák megszervezéséhez nyújtott háttérről. Kiemelte a Gripen-szerződés újratárgyalását, és reményét fejezte ki a Kongsberg-tárgyalások hasonlóan eredményes zárását illetően is. A sikerekért köszönetet mondott a munkatársaknak.
Az idei esztendő feladatairól szólva Márki Gábor kiemelte: a HM Fegyverzeti és Hadbiztosi Hivatal egyike azoknak a gazdálkodó szervezeteknek, amelyek tevékenysége az egész honvédségre kihat. Arra kérte a megjelenteket, legyenek jó gazdák, és nyújtsa mindenki saját legjobb tudását az idei feladatainak végrehajtásakor.
A HM Fegyverzeti és Hadbiztosi Hivatal főigazgatója, dr. Keszthelyi Gyula értékelésében hangsúlyozta: „egy komplex rendszer működése alrendszerei működéstől függ. A honvédelmi tárca rendszerében ilyen alrendszer a logisztikai, melyben három, egymástól feladataiban jól elkülöníthető szereplő: a HVK Logisztikai csoportfőnökség, az MH Összhaderőnemi Parancsnokság és a HM Fegyverzeti és Hadbiztosi Hivatal található. A siker záloga e szereplők harmonikus együttműködése.” A főigazgató az idei esztendőre vonatkozóan kiemelte: „a 2012. évre meghatározott feladatok mind a szakmai megújulás, mind a konkrétan jelentkező szakterületi feladatok vonatkozásában a haderő logisztikai támogató képességének fejlesztését szolgálják.”
(HM Sajtóiroda; Zrínyi Média)