Szimbolikus értelemben egy kis magot ültetnek el a gyermekek lelkében a tábor szervezői, amely az értékek mentén a szemléletüket változtatja meg- hangsúlyozta dr. Simicskó István Zalaváron. A Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára a katonacsaládok gyermekeinek táborozására látogatott el július 11-én.
Az egyik foglalkozási helyen nemezeléssel ismerkednek meg a gyermekek, a másikon éppen bicskákat készítenek. A tábor nagy sátra alatt a virágkötészet rejtelmeibe avatja be az őt körülvevő lurkókat Miklainé Szenczi Virág. Itt száraz virágokból –szalmavirág, sóvirág, valamint ánizscsillag, toboz, segítségével - asztali díszt készítenek a fiatalok. „Egyre inkább igénylik azt a gyerekek, hogy kifejezzék magukat akár éppen e kis tárgyakban, amelyeket saját maguk készítenek”- mondja a foglalkozásvezető. A szemben lévő asztalnál Enikő zsírkrétával – vasaló segítségével – készít egy gyönyörű rajzot, éppen azt magyarázza társainak, hogy az egy macit ábrázol. Martin Szolnokról érkezett, s a táborban most barátságba került társával együtt egy kis katona angyalkát készít papírból.
Szabó Boglárkának eddig az tetszett a legjobban, hogy az előző napi kiránduláson agyagedényeket készítettek. Távolabb, a kápolnában is gyermekcsoport fogad, a fiúk-lányok éppen túlélő karkötőt készítenek a foglalkozásvezető, tűzszerész katona segítségével. A nagyobb fiúknak azt magyarázza éppen, hogy az elkészített karkötőt kibontva, „csak” zsinórként bármire fel lehet azt használni, innen a neve.
A Katolikus Tábori Püspökség (a HM Tábori Lelkészi Szolgálat Katolikus Szolgálati ága) immár a kilencedik alkalommal szervezte meg a katonacsaládok gyermekeinek táborozását Zalavár községben. Idén ötvennyolc fiatal vesz részt a kézműves foglalkozásokkal, kirándulással, bemutatókkal, versmondó versennyel, balatoni fürdéssel gazdag programban. A csoportokat tábori lelkészek, a Magyar Honvédség katonái és honvédtisztjelölt hallgatói irányítják.
Ez egy értékteremtő munka, amelyet a Katolikus Tábori Püspökség végez- hangsúlyozta Simicskó István, aki július 11-én meglátogatta a táborozó gyermekeket, s velük együtt részt vett a délutáni programokon. A Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára meséli, már harmadik alkalommal vesz részt ezen a táborozáson, s mindannyiszor boldog gyermekarcokkal találkozott. Katonai körülmények között, katonai sátrakban élnek itt a fiatalok. A minisztérium örömmel és szívesen támogatja az itt végzett értékteremtő munkát. „Jó látni ezeket a gyermekeket; nagyon fontos hogy még jobbá, értékes emberekké neveljük őket, s ehhez nagymértékben hozzájárulnak az ilyen táborozások is, amelyet most a Katolikus Tábori Lelkészi Szolgálat szervezett”- mondja az államtitkár.
Domján László vezérőrnagy, az Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnoka is meglátogatta a táborozókat: jó érzés látni azt, hogy mennyire érdeklődnek a katonai kultúra iránt ezek a fiatalok- válaszol kérdésünkre. „Egymás tisztelete, a figyelem egymás iránt, a kölcsönös segítségnyújtás mind-mind olyan értékek, amelyek tetten érhetőek a táborban, s amelyek a katonákat is jellemzik”- hangsúlyozta.
Berta Tibor ezredes, a Katolikus Tábori Püspökség általános helynöke - a táborozás elindítója – szerint az elmúlt kilenc esztendő tapasztalata alapján elmondható, hogy minden évben más és más program tetszett a gyermekeknek. Ami fontos – hangsúlyozza -, hogy ebben a táborban senkinek sem hiányzik a telefon, a televíziózás, az internet; miért is hiányozna, hiszen annyi jó program vár itt a táborozókra. Többségük először találkozott egymással, így évről évre új közösség formálódik itt e csodálatos környezetben.
Kálinger Roland százados, tábori lelkész - a tábor helyi vezetője - úgy látja, hogy itt barátságok szövődnek, a megszokott hazai környezetből kikerülve élményt jelent a sátorban alvás, a balatoni fürdés; a változatos, színvonalas programok jelentik e tábor igazi vonzerejét… „Igazán jó, hogy itt lehetek, csak az a baj, hogy pár nap, s már vége is”- teszi hozzá egy mosolygós arcú leányka. Mit fűzhet ehhez hozzá az ember – jövőre is szívesen látunk!
(HM Sajtóiroda)