A fegyelem, tisztelet, kitartás, bátorság, akaraterő, a rendszeres kihívások és megpróbáltatások mind-mind fontos elemei a fejlődésnek – hangsúlyozta dr. Simicskó István, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára március 31-én, a jubileumi magyar karatebajnokságon.
Simicskó István – az esemény védnökeként - kifejezte örömét, hogy részt vehet a fennállásának 40. évfordulóját ünneplő magyar karate országos bajnokságán a budaörsi városi sportcsarnokban. A Magyar Honvédség, illetve a Honvédelmi Minisztérium támogatja ezt a sportágat, így ezt a jubileumi rendezvényt is. Hangsúlyozta: külön köszönet illeti Furkó Kálmán nyugállományú ezredest, aki 1972-től, a karate hazai indulásától – egyben a honvédség berkein belül való közelharcoktatás szervezettebb formájának kialakulásától kezdve – e sportágnak szenteli életét, és azóta több ezer katonát képzett ki küzdősportokra.
Simicskó István kiemelte: küzdelem folyik a világban, amelynek különböző színterei vannak, és sokan már azt hiszik, hogy a számítástechnika világában elegendő, ha egyfajta cyber-haditechnikai harcot folytatunk. Nem elegendő, sohasem lehet elfeledni azt, hogy igenis vannak olyan küzdelmek, amikor test-test ellen, ember-ember ellen kell, hogy küzdjön. A karate erre tanít meg bennünket. „Magam is három évig karatéztam, húsz éve kungfuzom, 4. mesterfokozattal rendelkezem. Ezért is támogatom a karatésokat. Hiszen a lelke mindkettőnek ugyanaz, s hozzáteszem: a magyar emberek azért ilyen sikeresek a harcművészetekben, mert van valahol egy lelki közösség az ázsiai népekkel. Közös a szívünk, ezért értjük meg a küzdelmüket, ezért értjük meg a harcművészetek igazi titkát és rejtelmeit, és érünk el kimagasló eredményeket. Nagy dolog ez Európában!” – mondta Simicskó István.
A politikus hangsúlyozta: a küzdelem során megismerjük önmagunkat, képességeinket, gyengeségeinket és erősségeinket, tehát saját magunk gyengeségeit is leküzdjük. A fegyelem, a tisztelet, a kitartás, a bátorság, az akaraterő, a rendszeres kihívások és megpróbáltatások mind-mind fontos elemei a fejlődésnek. A tisztességesen elvégzett munkára épített rendszeresség folyamatában mindenkinek lehetősége van az előbbre lépésre, úgy az övfokozatokban, mint a versenyeredményekben. A szabályoknak megfelelő keretek közötti versengés nemesíti a testet és a lelket, erősíti az akaratot és segít a lehetetlennek tűnő akadályok leküzdésében”- mondta az államtitkár.
Dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke ünnepi beszédében hangsúlyozta a küzdősportágat is támogató Magyar Honvédséggel s a Honvédelmi Minisztériummal való eredményes együttműködést, amelynek keretében együtt vallják azt, hogy „az értékeket, az emlékeket őriznünk, ápolnunk, különben nem érdemeljük meg a jövőt!”
A japán nagykövetség képviseletében Hasebe Tosijuki köszöntötte a hazai stílusalapítókat, s a verseny résztvevőit.
A magyar bajnoki címért folyó verseny előtt a Magyar Karate Szakszövetség elismeréseket adott át azoknak, akik kimagaslóan munkálkodtak e sportágért az eltelt négy évtized során. Többek között elismerésben részesült dr. Simicskó István parlamenti államtitkár, dr. Borbíró Zoltán, a HM Miniszteri Titkárság titkárságvezetője, Sándor Tamás ezredes, az MH 34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj parancsnoka, Furkó Kálmán nyugállományú ezredes, a különböző karateformációkat ötvöző, a katonai és rendőri kiképzésekben világszerte alkalmazott kyokushin karate magyar meghonosítója.
(HM Sajtóiroda; Zrínyi Média)