A megszerzett ismeretek gyakorlati alkalmazása nélkülözhetetlen a kontingens számára a műveleti területen történő hatékony és sikeres munkában. A KFOR 6. váltásának katonái – készülve a missziós feladatokra – fontos felkészülést hajtottak végre.

(fotó: MH 5. Bocskai István Lövészdandár)A csoportokban tevékenykedő katonák a hajdúhadházi lő- és gyakorlótéren - navigációs készüléket és térképet használva - előre meghatározott pontokat lokalizáltak, derítettek fel. A fegyvertechnikai tudást bővítve további ismereteket szereztek a Magyar Honvédségnél rendszeresített egyéni lőfegyverek felépítéséről, műszaki adatairól. A tantermi foglalkozásokon a Szolgálati szabályzat előírásait elevenítették fel.

Ezt követően a misszióra készülő állomány átismételte a lőtéri biztonsági rendszabályokat, a végrehajtás rendjét, a foglalkozási helyeken pedig a fegyverekkel kapcsolatos ismereteket. A gyakorlatban a lőszerek tárazását, a pisztoly és gépkarabély szét- és összeszerelését meghatározott idő alatt kellett végrehajtani, hiszen ezeket a tevékenységeket már a külszolgálat megkezdése előtt minden katonának önállóan, gondolkodás nélkül kell tudni alkalmazni.

(fotó: MH 5. Bocskai István Lövészdandár)

A kézigránát szerkezeti felépítését a személyi állomány szemléltető tablókon tanulmányozta; az oktatók gyakorlógránátok segítségével felmérték, hogy a katonák képesek-e a megfelelő távolságra, kellő pontossággal célozni. Ezek után a hajdúhadházi lőtéren a felkészülők nappali és éjszakai gépkarabély, illetve pisztoly lőgyakorlatot hajtottak végre, majd éles kézigránátdobáson vettek részt. Utóbbi fedezékből történt. Célja volt, hogy mindenki képes legyen a dobópályán elhelyezett célpontok közé dobni a kézigránátot és ezzel megsemmisíteni a támadó ellenséget.

 

(kormany.hu; MH 5. Bocskai István Lövészdandár- Nagy Ferenc őrnagy)