A mezei futóbajnokság házi versenyét rendezte meg az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis március 24-én helyőrségben települt alakulatok állománya részére. A győztesek résztvevői lesznek Magyar Honvédség szolnoki, országos bajnokságának.

A Szandai Sportreptéren Koller József ezredes, a helikopterbázis parancsnokhelyettese köszöntötte a verseny résztvevőit. A sportág kedvelői 3000 m gyakorló öltözetben futás, 6000 m sportöltözetben futás és fegyveres váltófutásban mérték össze gyorsaságukat, fizikai állóképességüket.

Kettőszázhúszan álltak rajthoz. A győztesek résztvevői lesznek annak a futóbajnokságnak, amelyet a Magyar Honvédség szintén itt, Szolnokon rendez meg április 7-én.
Sportnyelven szólva ugyanakkor nem csupán az eredmény, hanem a részvétel is fontos volt: remek lehetőség egy kellemes tömegsport tevékenységre…