A Lövésznap leglátványosabb része a 24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj katonai közelharc-bemutatója volt. A lakosság előtt is bebizonyították azt, hogy a felderítő katonák valóban a legjobb harcosok közül kerülnek ki!

A lövésznapot minden évben, hagyományosan a lövészek védőszentjének, Szent Lászlónak napja körül tartják meg. Ebben az esztendőben Debrecen főtere volt a helyszín, ahol a helyiek ezen a napon a Nemzetközi Katonazenekari Fesztiválon is fellépő Debreceni és Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekarok vidám muzsikájára ébredtek.



A Lövésznap leglátványosabb része a 24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj katonai közelharc bemutatója volt. A Nagytemplom előtt rengeteg érdeklődő követte feszült figyelemmel a husángok, cserepek, betonelemek, fegyverek, kések, pisztolyok előkészítését. A bemutatón szereplő katonák nagy része a napokban tért vissza abból a túlélőtáborból, amelyen a kiképzők a küzdősportok és harcművészetek leghatásosabb és leghasznosabb technikáit gyűjtötték össze számukra. A hajdúhadházi kiképzőbázison megrendezett kéthetes „Vasakarat” elnevezésű táborban a hódmezővásárhelyi és debreceni helyőrségből érkezett katonák igen magas fizikai és szellemi igénybevételnek voltak kitéve. Huszonhárom honvéd közül tizenhétnek sikerült Shihan Furkó Kálmán, a magyar Kyokushin egyik alapítója, a Magyar Kyokushin Karate Szervezet elnöke előtt eredményes vizsgát tennie. A „túlélők” a Lövésznapon a lakosság előtt is bebizonyították azt, hogy a felderítő katonák valóban a legjobb harcosok közül kerülnek ki!

(kormany.hu; MH 5. Bocskai István Lövészdandár- Révészné dr. Markovics Zita hadnagy)