Olyan szolgálatot, hivatást választottak, amelyben egész életükre esküt tesznek Magyarország védelmére- fogalmazott dr. Benkő Tibor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke Szentendrén, az MH Kinizsi Pál Tiszthelyettes Szakképző Iskola tanévnyitó ünnepségén.

Kettőszáznegyvenhét leendő tiszthelyettes sorakozott fel Szentendrén, az MH Központi Kiképző Bázis (MH KKB) alakulóterén szeptember 2-án, hogy részt vegyen az MH Kinizsi Pál Tiszthelyettes Szakképző Iskola ünnepélyes tanévnyitóján. Az eseményen megjelent dr. Benkő Tibor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke, Bozó Tibor dandártábornok, a Honvéd Vezérkar Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnöke, Mikusi Zsolt ezredes, az MH KKB parancsnoka, valamint Szentendre városának képviseletében dr. Török Balázs alpolgármester.

(fotó: Rácz Tünde)

Beszédében Benkő Tibor vezérezredes hangsúlyozta: a megjelentek olyan szolgálatot, hivatást választottak, amelynek keretében egész életükre esküt tesznek Magyarország védelmére, a haza érdekeinek képviseletére és szolgálatára. Emlékeztette az iskola növendékeit: a katona akár élete feláldozásával is szolgálja a nemzetet, ha kell, hiszen esküjén túl gondolkodásmódja, érzelemvilága és a haza iránti feltétlen elkötelezettsége is ezt kívánja meg tőle. A tiszthelyettes-hallgatók kötelezettségeiről szólva a vezérezredes kiemelte: lelkiismeretesen, becsületesen, legjobb tudásuk szerint kell teljesíteniük az iskolában, hiszen csak így szerezhetik meg a szükséges elméleti tudást, és így válhatnak majd méltó példaképpé a legénységi állomány számára, e módon gondoskodhatnak majd katonáikról, akiknek érdekeit bajtársias szellemben szintén szolgálniuk kell majd. A Honvéd Vezérkar főnöke eredményes munkát kívánt a megjelenteknek a következő tanévben: „mindenkitől a legjobb tudása szerinti feladatvégzést kérem és várom el”- hangsúlyozta.



Dr. Benkő Tibor vezérezredes (fotó: Rácz Tünde)A tábornok a Magyar Honvédség helyzetéről elmondta: a költségvetési lehetőségek szűkösek. Ennek jegyében a bürokrácia csökkentését szolgálja az a folyamat is, amelynek keretében mintegy ezer fő válik ki a rendszerből. A Honvéd Vezérkar főnöke leszögezte: a hatékonyabb működésért mindenki tehet, amennyiben olyan szellemben gazdálkodik a rá bízott honvédségi javakkal, eszközökkel, mint tenné azt a saját pénztárcája esetében. Zárásként azt kívánta a megjelenteknek, hogy mindenki találja meg számítását a maga posztján, beosztásában.


(fotó: Rácz Tünde)
Kriston István törzszászlós, a Magyar Honvédség vezénylő zászlósa beszédében úgy fogalmazott: a feladat, amire a leendő tiszthelyettesek készülnek, nem könnyű, de megtisztelő hivatás, amely elhivatottságot, önzetlenséget, fegyelmet és odaadást kíván. Hangsúlyozta a magyar történelmi tradiciók és értékek fontosságát. Azt kérte a hallgatóktól, hogy feladataikat a magyar katonákra jellemző büszkeséggel és szakmaisággal lássák majd el.

(kormany.hu; ZrínyiMédia- Draveczki-Ury Ádám)