Végrehajtotta a nyolc és fél hónapos tanfolyam következő fázisát - rövid nyári szabadságolást követően – a MH Béketámogató Kiképző Központ Nemzetközi Különleges Műveleti Alaptanfolyama.

A tanfolyamon résztvevő hallgatók kiképzésének fontos állomása ez, hiszen elsajátították a különleges felderítés elméleti alapjait, az ilyen típusú feladatokra vonatkozó tervezés és felkészülés követelményeit, ezek gyakorlatban történő végrehajtását. Az elméleti felkészítést követően, az újdörögdi kiképző bázison történt meg a csoportok feladattervezése. Ezt követően - a valóságot megközelítő és a jelenlegi műveleti követelményeket szimuláló körülmények között - végrehajtották a különleges felderítési feladatuk tervezését és begyakorlását, a mintegy hatvan kilométer távolságban lévő objektumokhoz történő kijutást és a felderítést. A közel ötnapos, folyamatos feladat-végrehajtás ideje alatt, saját erőiktől teljesen elszigetelve, a számukra megadott célok tevékenységének megfigyelését végezték. Ennek során a légi utánpótlás fogadását is végrehajtották.

A szükséges adatok és információk megszerzése után - a terveknek megfelelően – visszatértek a műveleti területről, majd a bázisra visszaérkezve, végrehajtották a feladat értékelését, a megszerzett adatokat átadták a kiküldő parancsnokságnak. Ahogyan a kisalegység harcászat időszaka alatt, úgy a felkészítést most is a MH Bakony Harckiképző Központ által biztosított ellenerő század - kiválóan felkészült - állománya biztosította. A későbbiekben - az egymástól független és különböző célokról megszerezett adatok alapján - megkapták a közvetlen műveletekre vonatkozó harcparancsokat. A csoportok a tervezésük során azokat a felderítő jelentéseket és adatokat használták fel, melyek - a különleges felderítés során - egy másik hallgatói alegység információi alapján álltak rendelkezésre. A tervezés végrehajtásával párhuzamosan begyakorlásokat hajtottak végre.

Tekintettel arra, hogy a közvetlen műveleteket helikopterek támogatásával teljesítették, a hajózó személyzettel is percre pontos „szinkronizációt” kellett elvégezniük a feladat sikere érdekében. A helikopterek alkalmazása elengedhetetlenül fontos, kiváltképp éjszaka, illetve csökkentett látásviszonyok mellett végrehajtott műveletek alkalmával. A hallgatók és a helikopterek személyzetének együttműködése, a közös tervezési folyamat nagyon fontos információkkal, ismeretanyaggal bővítette tudásukat. A csoportok, miután megkapták a végső jóváhagyást, megközelítették céljaikat és - az elsajátított elvek, valamint a begyakorolt, hatályos műveleti eljárások alkalmazásával - semlegesítették célpontjaikat. A rajtaütést és az elszakadást követően légi kiemelést hajtottak végre. A fázis közvetlen műveleteinek végrehajtása során látogatást tett a tanfolyamon részt vevő észt állomány zászlóaljparancsnoka, aki elégedetten szemlélte a feladat végrehajtását. Megállapította, hogy a hallgatók szakmai hozzáértése és fejlődése szemmel látható.