MH Civil-katonai Együttműködési és Lélektani Műveleti Központ a már meglévő kapcsolatit szeretné továbbfejleszteni annak érdekében, hogy elsősorban a különböző műveleti területeken végzett tevékenységét még hatékonyabban tudja ellátni. Ezt a cél is szolgálta az az eszmecsere, amelyet március 21-én tartottak a hazai kormányzati és nem kormányzati szektor szervezeteinek képviselőivel.

Az MH Civil-katonai Együttműködési és Lélektani Műveleti Központ (MH CKELMK) immár második alkalommal rendezett kerekasztal-beszélgetést a hazai kormányzati és nem kormányzati szektor szervezeteinek képviselőivel, azokkal, akikkel a központ a bel- és külföldi feladatainak végzése során kapcsolatba kerül. A háromórás program annak a februári találkozónak a folytatása, amellyel az MH CKELMK a már meglévő kapcsolatit szeretné továbbfejleszteni annak érdekében, hogy elsősorban a különböző műveleti területeken végzett tevékenységét még hatékonyabban tudja ellátni. Fontos az is, hogy a civil szervezetek - elsősorban humanitárius - feladatainak kivitelezéséhez is hozzájárulhasson.

(fotó: Vogel Dávid hdgy.)Szilágyi Csaba ezredes, központparancsnok köszöntő szavait követően Harmath Tamás őrnagy, az MH PRT-11. napokban hazaérkezett CIMIC- és PSYOPS- részleg vezetőjének ismertetőjét hallgatták meg a szervezetek képviselői. A részleg tevékenységét, valamint a Baghlan tartomány biztonsági helyzetét bemutató előadást és a kapcsolódó kérdéseket követően Táncos László főhadnagy, a KFOR LMT - szintén nem régen visszaérkezett - parancsnokhelyettese tájékoztatta a résztvevőket a koszovói műveleti terület magyar vonatkozású kérdéseiről, egyfajta általános helyzetértékelést adva a jelenlegi helyzetről, valamint a jövőbeni kilátásokról.

A külszolgálatok legfrissebb tapasztalatait ismertető előadások után a Honvédelmi Minisztérium Sajtóiroda képviseletében jelen lévő Varga Krisztián beszélt a szervezet működéséről, tevékenységi köreiről, valamint a központtal kapcsolatos találkozási pontokról.

Fábián Pál, a Külügyminisztérium Nemzetközi Együttműködési és Humanitárius Fejlesztési Főosztály főtanácsosa rövid előadást tartott a főosztály működéséről, az utóbbi évek és a jelenleg folyó projektjeiről, támogatási rendszeréről. Crisán Andrea, a Belügyminisztérium Bevándorlási Hivatal Dokumentációs Központjának főmunkatársa röviden bemutatta a központot, számos területen a további együttműködés lehetőségét is felvetve. Dr. Koós Anna, a Biztonságpolitikai és Honvédelmi Kutatások Központja Alapítvány kuratóriumi elnöke tájékoztatójában a szervezet két évtizedes munkásságát, a jelenlegi projekteket és a jövőbeni terveket ismertette.

Az eszmecsere zárásaként Szilágyi Csaba ezredes az együttműködés lehetőségeit, a kapcsolatok továbbfejlesztésének irányairól szólt röviden. A következő, májusi rendezvény már az együttműködés konkrét kérdései és a közös munka részletei is tisztázódhatnak.

(HM Sajtóiroda; MH CKELMK)