A csapatszellem erősítését, a kiemelkedő munkabírást, a szakmai magabiztosságot szem előtt tartva megkezdődött a szentendrei MH Központi Kiképző Bázis – idei esztendőre tervezett – felkészítése január 25-én.

Deme Tibor ezredes, a MH Központi Kiképző Bázis (MH KKB) törzsfőnöke elhatározta, hogy az felfrissíti az alakulat parancsnoki állománya és törzsei számára a kiképzés rendszerét. Cél az összetartozás, a csapatszellem erősítése és az „ép testben ép lélek”- elv megvalósítása. A közel háromszáz méter magas Kőhegyre úttalan utakon vezető, 6 km-es menetgyakorlattal vette kezdetét a parancsnokok és törzsek idei esztendőre tervezett felkészítése. A törzsfőnök szilárd meggyőződése az, hogy a parancsnoki állomány és a törzsek tevékenységét a nagyfokú nyitottság, a szakmai magabiztosság és a kompetencia, a kiemelkedő munkabírás kell, hogy jellemezze. Ebben a tekintetben nem szabad különbséget tenni a harcoló, harctámogató, vagy harci kiszolgáló szervek, az „első lépcsős”, vagy a hátországban szolgálatot teljesítő alakulatok állománya között.



A vendégelőadók ismertetik a NATO- és EU- feladatokat, a törzsek NATO- elvek szerinti felépítését, működését, valamint részt vesznek a törzsvezetési foglalkozások megszervezésében és levezetésében. A Pilis-hegység - festői szépsége mellett - ragyogó lehetőséget nyújt a havi rendszerességű, egyre nagyobb távolságú hegymenet megtervezésére és végrehajtására.

Az esztendő első menetgyakorlatát másnap tantermi foglalkozás követte, amelyen hazánk Európai Uniós elnökségének katonai aspektusait ismerte meg az állomány. Ezen túlmenően, a felgyorsult információáramlás és a megnövekedett információs igény kiszolgálására hivatott, a parancsnoki döntés előkészítésben jelentős szerepet játszó, az MH Összhaderőnemi Parancsnokság és alárendelt alakulatai viszonylatában már működő információs menedzsment-rendszer alapjait mutatták be a jól felkészült előadók.

A következő időszakban folytatódik a felkészítés, amelynek első kiemelt állomása a márciusra és áprilisra tervezett 3-3 napos törzsgyakorlat lesz.



„Nem kell a szerencsében elbizakodni, csupán arra legyen gondunk, hogy magunkat erősítsük”- írta Görgey Artúr, az 1848/49-es honvédsereg fővezére az Életem és működésem című könyvében. A szentendrei laktanya hamarosan ismét a nagy honvédtábornok nevét viseli majd, ezért különösen nagy jelentőséget kap a jelmondatul választott idézetben foglaltak megvalósítása. Ehhez viszont csak a rendszeres, egymásra épülő, a közösség összetartozását és motiváltságát erősítő felkészítés biztosítja az alapokat.

(kormany.hu, Dr. Varga József, Rédei Istvánné-MH KKB)