A testnevelési követelményekben - évente két alkalommal - előírt menetgyakorlat a katonák fizikai álló- és tűrőképességének fejlesztését, a közösségi szellem és az egymás iránt érzett felelősség erősítését is szolgálja. A szentendrei MH Altiszti Akadémia törzsfőnöke, Deme Tibor ezredes ezt tartotta szem előtt, amikor az idei esztendőre tervezett menetgyakorlatokat készítette elő.

(fotó: Kelemen Veronika)Az első, hat kilométeres „menet” január 24-én volt a Lajos forrás – Bölcső hegy – Hosszú rét – Lajos forrás útvonalon, a Pilis hegység festőien szép, ám néhol rendkívül meredek kaptatókkal nehezített szakaszán. Az év első, könnyített felszerelésben végrehajtott menetgyakorlata azt a célt szolgálja, hogy előkészítse – július, augusztus kivételével – a havi rendszerességgel, egyre hosszabb útvonalon, feladatokkal nehezített menetgyakorlatokat- tájékoztatott Deme Tibor ezredes.

(fotó: Kelemen Veronika)A következő időszak rendszeres és egymásra épülő megpróbáltatásai kiküszöbölik a ma még meglévő különbségeket a fizikai állóképességben és edzettségben, erősítik a csapatszellemet, az egymás iránti felelősségérzetet- hangsúlyozta az MH Altiszti Akadémia törzsfőnöke. A menetgyakorlatok önmagukban nem elégségesek a fizikai állapot szinten tartásához, vagy javításához. Ehhez elengedhetetlenül szükséges a rendszeres testedzés, a megfelelő alapozás. A terepakadályok leküzdése során kialakuló oldottabb hangulatban, emberibb légkörű a napi gondok megbeszélése is - fogalmazott Deme Tibor ezredes.

(kormany.hu; MH Altiszti Akadémia-dr. Varga József)