Összesen ötszáz tűzoltó vesz részt azon a képzésen, amelynek keretében robbanótestekkel, robbanószerkezetekkel, illetve robbanóanyagokkal kapcsolatos elméleti és gyakorlati ismereteket sajátíthatnak el - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kedden az MTI-vel. A Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezredének és a Készenléti Rendőrség Tűzszerész Szolgálatának a munkatársai oktatják majd őket.

A két hét múlva záruló, november 27-éig tartó képzéssorozaton arra készítik fel a tűzoltókat, hogy mit kell tenniük, ha a munkájuk során robbanóanyagokkal, robbanótestekkel vagy pirotechnikai anyagokkal találkoznak.  A képzés szükségességét az indokolja, hogy sokszor előfordul, hogy az elsőként kiérkező tűzoltók még működőképes robbanóanyagokat találnak a helyszínen, a riasztások során ezzel számolniuk kell. Azzal, hogy felkészítik az állományt az ilyen helyzetek kezelésére, minimalizálják a robbanótestek szakszerűtlen kezeléséből fakadó kockázatokat.

A szeptember 17-én indított képzéssorozat keretében a Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezredének és a Készenléti Rendőrség Tűzszerész Szolgálatának a munkatársai oktatják a tűzszerészeti ismeretekre a hivatásos tűzoltó-parancsnokságok és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szolgálatparancsnokait, a hivatásos katasztrófavédelmi őrsök és az önkormányzati tűzoltó-parancsnokság rajparancsnokait, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok, valamint az OKF és a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ szakmai állományát - áll a közleményben.

(MTI)