Harmincheten indultak a Magyar Honvédség színeiben a március 15–18-a között megrendezett BSI Balaton Szupermaraton futóversenyen. A versenyzőket a Honvéd Sportegyesületek Országos Szövetsége (HOSOSZ), az eseményt – amelyen több mint ezer futó vett részt − a Honvédelmi Minisztérium is támogatta.

Egyéniben, párban, illetve három-, s négyfős csapatban összesen több mint százkilencvenöt kilométert kellett futnia annak, aki teljesíteni akarta a távot. A mezőny Siófokról indult és oda is érkezett vissza; a versenyzők megpihentek Fonyódon, Szigligeten, Badacsonyban és Balatonfüreden.

(fotó: HOSOSZ)Lehetőség volt a féltáv megtételére is (FélBalaton Maraton), s aki akart, az elfuthatott „csupán” Balatonfüredről Siófokra, a MaratonFüred fantázianevű betétversenyen. A csapatoknak, az egyéni futóknak hat- nyolc kilométerenként egyaránt külön frissítőállomás állt a rendelkezésükre.

(fotó: HOSOSZ)A csapatverseny százharminchat év alatti kategóriájában a HASE Katonafutók 1. csapata összesítésben a harmadik; a Honvéd Arrabona SE versenyzői a negyedik helyen végeztek (a korhatárt a csapattagok életkorának összege alapján állapították meg). A csapatverseny százharminchét év feletti kategóriájában az „MH 54. Veszprém I.” nevű csapat végzett a második helyen, míg a nőknél ugyancsak a veszprémiek lettek a negyedikek. A férfi párosoknál az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis futói ugyancsak a negyedik helyen végeztek.