Nagy siker, komoly érdeklődés kísérte a Nemzeti Közszolgálati Egyetem bemutatkozását az Educatio 12. Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás első napján, Budapesten.

A Papp László Budapest Sportarénában nyitotta meg kapuit január 20-án délelőtt a kétnapos Educatio 12. Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás, hazánk első számú felsőoktatási seregszemléje. Az eseményen közel kétszáz kiállító, tehát az összes magyarországi felsőoktatási intézmény képviselteti magát, bemutatva képzéseit és legújabb oktatási fejlesztéseit, taneszközeit, módszereit.

Fotó: Dévényi Veronika

Először mutatkozik be a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE), amely a Budapesti Corvinus Egyetemből kiváló Közigazgatástudományi Kar, a Rendőrtiszti Főiskola és a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem egyesítésével jött létre január elsején. Az egyetem kiállítóhelyéhez ellátogatott ma dr. Benkő Tibor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke, Bozó Tibor dandártábornok, a Honvéd Vezérkar Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnöke, valamint Kovács Tamás, a Honvédelmi Minisztérium Humánpolitikai Főosztályának főosztályvezetője.

Fotó: Dévényi Veronika

Dr. Virányi Gergely dandártábornok, az NKE oktatási rektorhelyettese újságírói kérdésre válaszolva elmondta: az első nap tapasztalatai igen kedvezőek. Péntek délutánig több mint kétszázötven kérdőívet töltöttek ki az egyetem kiállítóhelyén az idelátogató fiatalok. A karok szerinti érdeklődést tekintve - a pénteki tapasztalatok alapján - a Rendészettudományi Kar, valamint a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar képzéseivel kapcsolatban érkezett a legtöbb kérdés a Nemzeti Közszolgálati Egyetem jelen lévő munkatársaihoz.

Mint ismeretes, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar hazánk egyetlen katonai képzést folytató egyetemi kara, ahol többciklusú képzési szerkezetben hat, hét és nyolc féléves alapfokozatot adó alapképzésben, illetve kettő és négy féléves mesterfokozatot nyújtó mesterképzésben lehet részt venni. 2012-ben biztonság- és védelempolitikai, had- és biztonságtechnikai mérnöki, katonai gazdálkodási, katonai vezetői, nemzetközi tanulmányok, illetve védelmi igazgatási alapképzési szak indul. Ezen felül biztonság- és védelempolitikai, katonai vezetői, nemzetbiztonsági és védelmi igazgatási mesterképzési szakon is oktatják majd a jövő katonatisztjeit. Honvédtiszt-jelöltként vagy polgári hallgatóként lehet itt tanulni: a pálya jellegénél fogva a tisztképzésre jelentkezésnek sajátos feltételei vannak, meg kell felelni az egészségügyi, pszichikai és fizikai alkalmassági vizsga követelményeinek.

(kormany.hu; Zrínyi Média)