A KatonaSuli program keretében februárban is folytatódtak az iskolai honvédelmi szakkörök foglalkozásai a debreceni Kossuth laktanyában. Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár felderítői ebben a hónapban a katonai közelharc alapjait ismertették meg a diákokkal. Ezek a harcművészetekben rejlő lehetőségeket, az állóképesség növelésének és a jellem formálásának fontosságát hangsúlyozzák.

Januárban az elméleti ismereteké volt a főszerep, a missziós tevékenységeket bemutatva, februárban a gyakorlati tárgyakkal barátkoztak a régió KatonaSuli programjában részt vevő iskolák tanulói. A 24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj katonáiból álló oktatási csoport tagjai - Fekete András főhadnagy és Leel-Őssy István őrmester - a laktanya sportcsarnokában mutatták be a katonai közelharc alapjait érintő elemeket.

Fekete András főhadnagy kiemelte: elsősorban az álló- és a földharc alapjait ismertetik a diákokkal. Előbbinél a küzdőállás felvétele, egyenes ütések, egyszerű kombinációk, míg utóbbinál főként az esések, tompítások és a leszorítások szerepeltek az anyagban.

(fotó: Révész Béla)A felderítő tiszt megjegyezte, minden szakkörön részt vevő diáknak nyomatékosan felhívják a figyelmét arra, hogy az itt látott és elsajátított alapok nem arra szolgálnak, hogy bárki öncélúan használja azokat. A bemutató fő feladata az, hogy a harcművészetekben rejlő lehetőségeket, az állóképesség növelésének és a jellem formálásának fontosságát hangsúlyozzák. A diákokat arra próbálják ösztönözni, hogy keressék fel a civil klubokat, egyesületeket is, ahol kibontakoztathatják tehetségüket, s megalapozhatják továbblépési lehetőségeiket.

A szakkörök résztvevői továbbra is egymást váltva, heti két alkalommal látogatnak el a laktanyába. A márciusi program talán az eddigieknél is nagyobb érdeklődésre tarthat számot: festékpatronos lövészetet szervez a dandár a diákoknak.

(HM Sajtóiroda- MH 5. Bocskai István Lövészdandár)