Először fordul elő, hogy egy Nemzeti Alaptantervben a velünk élő nemzetiségek ezen belül a romák-cigányok kultúrája, az együttélés lehetőségei és problémái is megjelennek. Ezt a célt szolgálta az a megbeszélés, amelyet Balog Zoltán, a KIM Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkára hívott össze a mai napon a NAT megalkotóival és kormányzati, valamint független szakértők részvételével.
Az egyeztetésen Balog Zoltán államtitkár mellett részt vett Hoffmann Rózsa, a NEFMI államtitkára, Farkas Flórián, az Országos Roma Önkormányzat elnöke, Orsós Anna, a Pécsi Tudományegyetem Romológia és Nyelvszociológia Tanszékének vezetője és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet szakértői.
Először fordul elő, hogy egy Nemzeti Alaptantervben a velünk élő nemzetiségek ezen belül a romák-cigányok kultúrája, az együttélés lehetőségei és problémái is megjelennek. A megbeszélésen megállapodás született arról, hogy a magyarországi nemzetiségek megismerését célzó tartalmak még hangsúlyosabban jelenjenek meg a Nemzeti Alaptantervben. A résztvevők javaslata, hogy e cél eléréséhez az ismeretek átadása akár már alsó évfolyamon is megkezdődhessen.
(kormany.hu)