A kormányzatnak különösen fontos, hogy segítse a foglalkoztatást azokban a térségekben, ahol az ipar, illetve a bányászat megszűnése miatt komoly szociális problémák érzékelhetők – emelte ki Soltész Miklós, a Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális és családügyért felelős államtitkára Komlón, a Főkefe Nonprofit Kft. telephelyén.

A vállalat százzal növelte megváltozott munkaképességű dolgozói létszámát a településen. A politikus hozzátette, alapvető cél, hogy a megváltozott munkaképességűeknek ne csak munkahelyük legyen, hanem részesüljenek a későbbi nyílt munkaerő-piaci elhelyezkedésüket segítő képzésekben is, és javuljanak az általuk előállított termékek piacra jutásának feltételei.

Az államtitkár rámutatott, hogy az állami szervek és az önkormányzatok mellett ma már magánvállalkozások is egyre nagyobb megrendelőivé válnak a megváltozott munkaképességűek által előállított termékeknek. Soltész Miklós kitért arra, hogy a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását további, folyamatban lévő pályázatok is segítik. Példaként említette, hogy az egyik, eredményhirdetés előtt álló pályázat 326 millió forint keretösszegéből az év végéig 873 ember foglalkoztatásának támogatására van mód. Megjegyezte, a pályázók közül egy komlói és három pécsi vállalkozás is a győztesek között lesz, így tovább javul a térség foglalkoztatási helyzete.

Az államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy még két napig lehet jelentkezni egy új munkahelyek létrehozására és berendezés beszerzésére kiírt, 620 millió forint keretösszegű pályázatra, amely a következő hetekben további 200-300 ember alkalmazását teszi lehetővé. Soltész Miklós hozzátette, ahogy az idén, úgy jövőre is 35 milliárd forintra pályázhatnak a megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató akkreditált cégek, a pályázat október végén zárul.

Polics József országgyűlési képviselő, Komló fideszes polgármestere a rndezvényen arra mutatott rá, hogy a város a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásának egyik hazai központjává vált. Emlékeztetett arra, hogy a helyi képviselő-testület három évvel ezelőtt az országban az elsők között hozott határozatot az üresen álló önkormányzati ingatlanok kedvezményes vagy díjmentes bérbeadásáról munkahelyteremtő vállalkozások részére.

A Főkefe tavaly februárban jelentette be, hogy Komlón, az egykori Nagy László Gimnázium épületének földszintjén alakította ki egyik termelési központját, ahol 200 alkalmazott gyárt a többi között irodaszereket. A vállalat az üzem területének használatáért cserébe öt évre vállalta a létszám megtartását, és tervei szerint Komlón évi 250-300 millió forint értékben állít elő belföldön és külföldön egyaránt eladható termékeket.

(MTI)